4. září 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Sebere vláda peníze ‚neziskovkám‘? Pražská zoo předvede kompostér na bioplasty

Ministryně Schillerová (vlevo) a premiér Babiš. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ministryně Schillerová (vlevo) a premiér Babiš. | foto:  Dan Materna, MAFRA

PRAHA Vláda bude jednat o penězích pro neziskové organizace, Česká lékařská komora chce poukázat na místa, kde pracují ukrajinští lékaři, a pražská zoo předvede kompostér na bioplasty.

Ráno zasedne vláda a mimo jiné by měla diskutovat i o výši podpory pro neziskové organizace. Premiér Andrej Babiš uvažuje o tom, že by „neziskovkám“ přiškrtil státní finance, což se lidem, kteří tyto peníze používají pro různé projekty zejména na pomoc jiným lidem, silně nelíbilo. Babiše kritizovala i opozice.

V Praze pokračuje dvoudenní 25. zasedání skupiny V4, která bude reprezentovat zaměstnance obchodu Česka, Slovenska, Polska a Maďarska na téma regulace otevírací doby v jednotlivých zemích, zejména o státních svátcích.

Česká lékařská komora hodlá komentovat tzv. Projekt Ukrajina. Chce sdělit informace, ve kterých zdravotnických zařízeních pracují ukrajinští lékaři, u kterých nebyla ověřena znalost českého jazyka ani prověřeny jejich odborné znalosti.

Bude jednat rada hlavního města. Na programu jednání je využití podzemního objektu pod bývalým Stalinovým pomníkem, rozvoj pražské železnice a financování chodu městských částí v roce 2019.

Prezentace kompostéru, v němž jsou přímo v areálu Zoo Praha zpracovávány bioplasty používané v místních restauracích. Metodu, která je ve fázi testování, představí ředitel pražské zoo Miroslav Bobek a ředitel společnosti IPODEC Karel Vančura.

V pražském Clam-Gallasově paláci končí přehlídka Mercedes-Benz Prague Fashion Week, která představí kolekce módních návrhářů a značek na sezonu jaro/léto 2019.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz