19. září 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Šéfka Evropské komise bude jednat o navržených eurokomisařích, rada ČD volí svého předsedu

Nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nová šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová. | foto: Reuters

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Ve Štrasburku končí plenární jednání Evropského parlamentu. Na programu je debata o porušování lidských práv ve světě, mimo jiné situace v Turecku. Nastupující šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová bude jednat s představiteli parlamentních frakcí o navržených eurokomisařích i o sporných názvech některých jejich portfolií. Budou uzavřeny nominace na letošní Sacharovovu cenu za svobodu myšlení.

Francouzský prezident Emmanuel Macron bude v Paříži jednat s katarským emírem šajchem Tamimem bin Hamadem Sáním.

Italský soud má rozhodovat o žádosti USA o vydání ruského manažera Alexandra Koršunova, podezřelého z hospodářské špionáže v USA.

Očekává se verdikt v procesu se třemi bývalými šéfy elektrárenské společnosti TEPCO, která provozovala jadernou elektrárnu Fukušima poničenou při zemětřesení a cunami v roce 2011. Manažeři čelí obvinění z nedbalosti s možným následkem smrti.

Soud bude projednávat takzvanou druhou větev korupční kauzy bývalého hejtmana Středočeského kraje Davida Ratha. V případu je obžalováno devět lidí a osm společností.

V 9.00 začne jednání pražského zastupitelstva. Na programu jsou vyhlášky o zvýšení koeficientu pro výpočet daně z nemovitosti a zákazu topení uhlím ve starších kotlích nebo založení Muzea paměti 20. století.

Jednání dozorčí rady ČD. Rada bude volit svého předsedu.

Soud pokračuje v projednání případu bývalého příslušníka StB Václava Novotného, který čelí obžalobě ze šikanování signatářů Charty 77.

Začíná dvoudenní konference Pražské dny evropského práva, která bude zaměřená na výklad aktuálního vývoje v pěti vybraných oblastech evropského práva. Konferenci pořádá Institut pro křesťansko-demokratickou politiku.

Premium

Náš kluk umí. Otec talentu Hložka o plánech i batůžku za padesát tisíc

DANIEL, ADAM A ZBYHNĚV. Táta Hložek (vpravo) se svými syny Danielem a Adamem | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Minulý týden ho v tramvaji načapal revizor: „Lístek, prosím.“ Adam Hložek, sedmnáctiletá fotbalová raketa, zčervenal....

Premium

Sex je snadno dostupný, ale nevěra ještě není důvod k rozchodu

Psychoterapeut Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tolerance je podle něj jen povýšenecký postoj k druhému a vytváří korupční prostředí, proto do partnerských ani jiných...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...

DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?
DĚTI TESTUJÍ: Jak jim chutnal Pribináček v kapsičce?

Kdo jiný by měl vyzkoušet chuť nového Pribináčka Kapsíka než děti. Jak dopadl tenhle tvarohový dezert, který na pultech obchodů najdete ve dvou variantách: kakaové a vanilkové.