Čtvrtek 2. dubna 2020svátek má Erika -4 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Šéfové států EU budou na summitu řešit rozpočet, v Budějovicích začíná pivní festival

Evropská komise (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Evropská komise (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V 15.30 začíná v Bruselu mimořádný summit Evropské unie, na němž budou budou šéfové států a vlád zemí EU jednat o příštím dlouhodobém rozpočtu evropského bloku pro roky 2021 až 2027. Českou republiku bude zastupovat premiér Andrej Babiš.

V sídle Bezpečnostní informační služby se od 10.00 uskuteční uzavřená schůze sněmovního zahraničního výboru. Tématem bude působení cizích mocností v Česku.

Prezident republiky Miloš Zeman jmenuje Pavla Šámala soudcem Ústavního soudu České republiky.

Na setkání se svou předchůdkyní Annou Šabatovou přebere v 9.30 nový ombudsman Stanislav Křeček úřad.

Předseda komunistů Vojtěch Filip má opustit Všeobecnou fakultní nemocnici na pražském Karlově náměstí po středečním kardiologickém zákroku. Filip měl ve středu dopoledne infarkt.

Obvodní soud pro Prahu 10 se bude zabývat případem státního zástupce Pavla Suchánka, jehož obžaloba viní z přijetí úplatku. Peníze podle obžaloby převzal od již odsouzeného soudce Ondřeje Havlína.

Městský soud v Praze se bude zabývat případem bývalého mluvčího CPI Property Group Jana Buriana, který čelí obžalobě z podvodu.

Kvůli pravidelné údržbě a kontrole technologií bude od 23.00 do pátku 05.00 uzavřen Bubenečský tunel. Objížďka je vedena po trase: Milady Horákové, Veletržní, Dukelských hrdinů, U Výstaviště, Partyzánská, Trojský most.

Soukromá televize Joj odvysílá od 21.40 diskusi zástupců nejpopulárnějších politických stran před nadcházejícími slovenskými parlamentními volbami.

Pokračovat má mimořádná schůze slovenského parlamentu o sociálních opatřeních a o istanbulské úmluvě o potírání násilí na ženách. Konání schůze od úterý blokuje skupina nezařazených poslanců, která obsadila řečnický pult v jednacím sálu.

Očekává se oznámení výše trestu pro bývalého poradce Donalda Trumpa Rogera Stonea, ten byl v listopadu uznán vinným ze sedmi trestných činů. Hrozí mu až 20 let vězení.

Na Výstavišti v Českých Budějovicích začíná třídenní veřejná část Mezinárodního pivního festivalu, jehož se zúčastní přes 240 pivovarů. V pavilonu T1 bude 40 obchodních stánků a piva z různých zemí. V kulturním programu se představí kapely Jiří Schelinger Memory Band, Deep Purple South Bohemia Revival nebo Seven.

,
Premium

KOMENTÁŘ: Koronavirus je hrou o čas. Do roka onemocníme všichni

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nejdéle do roka koronavirem onemocníme všichni. Jde jen o to, aby se lidé s těžším průběhem choroby mohli během...

Premium

Úspěšný recept na koronavirus pochází z Číny a zní jasně: Chce to být tvrdý!

Lidé v ochranných rouškách během ranní dopravní špičky v Pekingu (9. března... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Inspirace pro svět: Jak se vlastně Číně podařilo silně zkrotit zákeřnou chorobu? Zatímco pro většinu Západu se...

Premium

Koronavirus nám vletěl do imunitně naivní populace, tvrdí parazitolog Ježek

Petr Ježek, primář laboratoře klinické mikrobiologie a parazitologie nemocnice... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tým primáře Oddělení klinické mikrobiologie a parazitologie Petra Ježka z příbramské oblastní nemocnice je jedním z...

Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí
Poradíme: Aby mateřství bylo plné radostí

Zjistila jste, že jste těhotná nebo už máte doma roztomilé batole? Mít děti je obrovská radost, ale zároveň to znamená přemýšlet, jak vše zorganizovat a zaplatit. Na zdraví, zvlášť těch nejmenších, nelze šetřit. Poradíme vám, kde získat nějaké výhody a ušetřit.