Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Škoda Auto pozastaví nejméně na týden výrobu v Kvasinách, do Česka dorazí penicilin

Rozvoj závodu ve Kvasinách foto: archiv ŠKODA AUTO

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Jednat bude rada hlavního města. Na programu je například příprava projektu stavby tramvajové trati z Podbaby do Bohnic a z Dvorců přes Budějovickou do Michle, modernizace Strahovského tunelu, vybudování parku na Rohanském ostrově v Karlíne nebo pomoc Ukrajině. Radní také projednají pravidla přidělování městských bytů nebo přidělení dotací městským částem na rozvoj sportovišť.

Sledovat budeme dozvuky zemětřesní v Maroku, nejsilnějšího za posledních 100 let. Kromě značných materiálních škod zemřelo následkem otřesů více než 2000 lidí.

Do Česka by mělo dorazit 30 000 balení penicilinu od společnosti BB Pharma. Penicilinu je současnosti v Česku nedostatek.

Škoda Auto pozastaví nejméně na týden výrobu v závodě v Kvasinách na Rychnovsku, částečně zřejmě omezí i výrobu v Mladé Boleslavi. Důvodem je výpadek dodavatele ve Slovinsku, jehož výrobu zničily záplavy.

Pokračuje soudní jednání v případu údajných rozsáhlých daňových podvodů, ve kterém figuruje i pražský podnikatel Jan Kočka.

Francouzský prezident Emmanuel Macron je na návštěvě Bangladéše, kde se setká s premiérkou šajch Hasín Vadžídovou. Macron navštíví Bangladéš jako první francouzský prezident po více než 30 letech.

Do kin vstoupí dokument z cyklu Umění v kině Portrét královny. Snímek vypráví sedmdesát let života Alžběty II. skrze její fotografická vyobrazení.

Autoři: ,