Čtvrtek 6. srpna 2020svátek má Oldřiška 26 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Školy zůstaly zavřené, poslanci mají volit členy mediálních rad a soud rozhodne v kauze Weinsteina

Skandál kolem filmaře, který býval považován za jednoho z nejmocnějších mužů... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Skandál kolem filmaře, který býval považován za jednoho z nejmocnějších mužů... | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Sledujeme vývoj situace kolem nového koronaviru. Kvůli šíření nákazy je ode dneška do odvolání zrušena výuka na základních, středních, vyšších odborných a vysokých školách.

V 14.30 je briefing Hospodářské komory a partnerských organizací shrnující dopady šíření nákazy koronavirem na české firmy. Zúčastní se prezident komory Vladimír Dlouhý, šéf Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR Tomáš Prouza a prezident Asociace hotelů a restaurací ČR Václav Stárek.

Pokračuje schůze sněmovny. Poslanci by měli mimo jiné volit nové členy rad České televize a Českého rozhlasu. Na programu jsou také předlohy v prvním čtení.

Senátní výbor pro zahraniční věci, obranu a bezpečnost má od 11.30 projednávat na uzavřeném jednání cestu předsedy Senátu Miloše Vystrčila na Tchaj-wan za účasti ředitele BIS Michala Koudelky. Od 16.30 je na Pražském hradě schůzka nejvyšších ústavních činitelů ke koordinaci zahraniční politiky. Mezi témata má patřit také cesta Vystrčila na Tchaj-wan.

Soud v New Yorku vynese rozsudek v kauze bývalého amerického producenta Harveyho Weinsteina, jehož porota uznala vinným ze sexuálního napadení a znásilnění. Hrozí mu až 29 let vězení.

Odvolací Vrchní soud v Praze projedná spor mezi PR agenturou Bison & Rose a Andrejem Babišem. Agentura chce od premiéra omluvu za výroky, kterými ji mimo jiné označil za lobbistickou.

Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o návrzích dvou skupin senátorů na zrušení části zákona o střetu zájmů. Pokud by soud návrhům vyhověl, přestali by komunální politici být považováni za veřejné činitele a odpadla by jim povinnost podávat majetková oznámení.

Olomoucký krajský soud bude pokračovat v projednávání korupční kauzy Vidkun, která se podle žalobce týká vynášení informací z policejních spisů vlivným osobám. Předvoláni jsou olomoučtí policisté a tehdejší vyšetřovatelé olomoucké GIBS.

Okresní soud Praha-západ se bude zabývat případem bývalého protikorupčního policisty, který podle obžaloby sliboval poskytnutí ochrany a intervence v rámci trestního řízení. Muž je obžalován z podvodu, další tři lidé čelí obžalobě z podplácení.

Vyprší termín pro podání přihlášek do soutěže na správu informačních a komunikačních technologií České pošty. Vítěz by měl začít poskytovat poště služby ve druhém až třetím čtvrtletí roku 2021.

Velké srovnání příjmů v Česku a Evropě: stále jsme platoví otloukánci

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Proč Češi berou méně než na Západě? Experti říkají, že vyrábíme s nižší přidanou hodnotou a dodávají, že Německo...

Vzpoura komentátorky. Kolegové v New York Times ji nazývali nacistkou

Americká novinářka Bari Weissová na snímku z listopadu 2019 | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Bari Weissová byla až do úterý komentátorkou a editorkou v názorové rubrice listu New York Times. Odešla sama, přestože...

Řidiči nadýchají po housce i Birellu. Policie je na výmluvy zvyklá

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Stačí si dát na benzince k svačině hamburgerovou housku, zapít ji nealko pivem – a při následné kontrole můžete jen...