20. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Slavia začne svůj boj o Ligu mistrů, u Zemana budou schůzovat šéfové některých stran

Fotbalista Slavie Vladimír Coufal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Slavie Vladimír Coufal | foto: ČTK/AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Fotbalisté pražské Slavie zahájí svůj boj o Ligu mistrů. V prvním zápase závěrečného předkola se proti nim postaví hráči rumunské Kluže. Utkání začne ve 21 hodin a budete jej moci sledovat v online přenosu na serveru Lidovky.cz.

V Lánech by se mělo schůzovat. Podle plánu by se prezident Miloš Zeman měl potkat nejprve s lídrem Pirátů Ivanem Bartošem, poté i s šéfem KDU-ČSL Markem Výborným a v 17 hodin úterní den završit jednáním s premiérem a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.

Zástupci Liberce, Jablonce a místního dopravního podniku budou jednat o plánované rekonstrukci tramvajové trati mezi oběma městy a jejím případném prodloužení. Projekt bude stát více než miliardu korun, budou jej spolufinancovat evropské fondy.

Pražský soud bude pokračovat v projednávání případu řidičky, která během silvestrovské noci v podnapilém stavu srazila na přechodu dvě chodkyně. Jedna z nich zemřela, druhá utrpěla vážná zranění.

Justice se bude také zabývat odvoláním bratrů z Nizozemska, ti loni napadli a brutálně zbili číšníka v centru Prahy. Městský soud jim letos v dubnu nepravomocně uložil trest ve výši šesti a půl roku vězení.

Budeme sledovat vývoj situace v Hongkongu, kde se již 11. týden konají protivládní demonstrace. V neděli mělo vyjít do ulic až 1,7 milionu lidí. Prezident USA Donald Trump varoval Čínu před použitím násilí proti demonstrantům, jinak by se prý obtížně s Pekingem dohadoval o obchodní smlouvě.

Ústavní soud vynese rozhodnutí v případu voleb do zastupitelstva města Hostivice. V těch získala strana Zdravá Hostivice jeden mandát, jenže Krajský soud v Praze označil zvolení Davida Ratha za neplatné. Argumentoval tím, že někteří kandidáti Zdravé Hostivice neměli ve městě trvalý pobyt. Po přepočítání a propadnutí hlasů tak straně nepřipadl žádný mandát.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová bude jednat s kolegyní z resortu financí Alenou Schillerovou (obě za ANO) o rozpočtu na rok 2020.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky

Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku
Můj syn má svalovou dystrofii, od 12 let je na vozíku

Na 7. září připadá Světový den Duchennovy svalové dystrofie. Tímto vzácným genetickým onemocněním trpí i Jaroslav, který je v současnosti plně odkázaný na pomoc druhých.