20. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Slavia začne svůj boj o Ligu mistrů, u Zemana budou schůzovat šéfové některých stran

Fotbalista Slavie Vladimír Coufal | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Fotbalista Slavie Vladimír Coufal | foto: ČTK/AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Fotbalisté pražské Slavie zahájí svůj boj o Ligu mistrů. V prvním zápase závěrečného předkola se proti nim postaví hráči rumunské Kluže. Utkání začne ve 21 hodin a budete jej moci sledovat v online přenosu na serveru Lidovky.cz.

V Lánech by se mělo schůzovat. Podle plánu by se prezident Miloš Zeman měl potkat nejprve s lídrem Pirátů Ivanem Bartošem, poté i s šéfem KDU-ČSL Markem Výborným a v 17 hodin úterní den završit jednáním s premiérem a předsedou hnutí ANO Andrejem Babišem.

Zástupci Liberce, Jablonce a místního dopravního podniku budou jednat o plánované rekonstrukci tramvajové trati mezi oběma městy a jejím případném prodloužení. Projekt bude stát více než miliardu korun, budou jej spolufinancovat evropské fondy.

Pražský soud bude pokračovat v projednávání případu řidičky, která během silvestrovské noci v podnapilém stavu srazila na přechodu dvě chodkyně. Jedna z nich zemřela, druhá utrpěla vážná zranění.

Justice se bude také zabývat odvoláním bratrů z Nizozemska, ti loni napadli a brutálně zbili číšníka v centru Prahy. Městský soud jim letos v dubnu nepravomocně uložil trest ve výši šesti a půl roku vězení.

Budeme sledovat vývoj situace v Hongkongu, kde se již 11. týden konají protivládní demonstrace. V neděli mělo vyjít do ulic až 1,7 milionu lidí. Prezident USA Donald Trump varoval Čínu před použitím násilí proti demonstrantům, jinak by se prý obtížně s Pekingem dohadoval o obchodní smlouvě.

Ústavní soud vynese rozhodnutí v případu voleb do zastupitelstva města Hostivice. V těch získala strana Zdravá Hostivice jeden mandát, jenže Krajský soud v Praze označil zvolení Davida Ratha za neplatné. Argumentoval tím, že někteří kandidáti Zdravé Hostivice neměli ve městě trvalý pobyt. Po přepočítání a propadnutí hlasů tak straně nepřipadl žádný mandát.

Ministryně pro místní rozvoj Klára Dostálová bude jednat s kolegyní z resortu financí Alenou Schillerovou (obě za ANO) o rozpočtu na rok 2020.

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky