Čtvrtek 28. září 2023, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Slovensko očekává nový verdikt v kauze Kuciakovy vraždy, poslanci projednají novelu „lex Babiš“

Slovenský novinář Ján Kuciak se snoubenkou Martinou Kušnírovou na snímku, který umístil na svou facebookovou stránku. foto: Facebook / Ján Kuciak

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Koná se mimořádná schůze Poslanecké sněmovny ke schvalování novely o změnách v organizaci Úřadu pro dohled nad hospodařením politických stran a politických hnutí, kterou chce koalice zpřísnit zákaz vlastnictví médií vrcholnými politiky a přijímání dotací v ustanovení zákona o střetu zájmů, který je znám jako lex Babiš.

Začínají bavorsko-české týdny přátelství, potrvají až do 6. srpna. V Selbu se odpoledne setkají český prezident Petr Pavel a bavorský premiér Markus Söder.

Končí dvoudenní summit Číny a středoasijských zemí, kterého se účastní čínský prezident Si Ťin-pching a vůdci Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu.

Začíná summit šéfů států a vlád skupiny velkých světových ekonomik G7.

Do Polska by měl dorazit čínský zvláštní vyslanec Li Chuej. Během své cesty po Evropě navštíví podle Pekingu také Rusko, Francii a Německo. V úterý a ve středu navštívil Ukrajinu, kde vyzval strany konfliktu, aby vytvořily podmínky pro mírové rozhovory.

Očekává se verdikt v novém soudním jednání v případu vraždy novináře Jána Kuciaka, který soud spojil s obžalobou z příprav dalších nedokonaných vražd.

Autoři: ,

Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!
Kojenecké lahvičky, které šetří přírodu? Vyzkoušejte je s námi zdrama!

Jestli máte doma malé miminko a zároveň je pro vás důležitá starost o naši planetu, pak rozhodně otestujte nové kojenecké lahve NUK For Nature s...