Čtvrtek 2. února 2023, svátek má Nela
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Sněmovna bude schvalovat zvýšení přídavků na děti o 200 korun. Národní divadlo uvede Čapkova Hordubala

Matyáš Řezníček v divadelní adaptaci Hordubala pro pražské Národní divadlo foto: Martin Špelda

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Sněmovna bude schvalovat zvýšení přídavků na děti. Vláda navrhla jejich růst od ledna o 200 korun na 830 až 1530 korun měsíčně. Opoziční ANO a SPD zřejmě neuspějí s požadavky, aby se přídavky zvedly razantněji.

Senát projedná zákon o národních sankcích nebo novely autorského a bytového zákona. Schvalovat má také pravidla volby prezidenta pro voliče v karanténě či izolaci kvůli koronaviru.

Ministerstvo financí zveřejní údaje o vývoji státního rozpočtu ke konci listopadu. Ke konci října stát hospodařil se schodkem 286,7 miliardy korun. Loni byl na konci listopadu schodek 401,5 miliardy korun, což byl nejhorší výsledek od vzniku Česka.

Český statistický úřad zveřejní míry zaměstnanosti a nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za říjen.

V polské Lodži budou jednat ministři zahraničí členských států Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE). Za Česko se jednání účastní Jan Lipavský.

Krajský soud v Ostravě bude pokračovat v projednávání návrhu na obnovu řízení v kauze Petra Kramného, který byl v roce 2016 odsouzen k 28 letům vězení za vraždu manželky a dcery na dovolené v Egyptě. Součástí návrhu obhajoby jsou tři nové znalecké posudky, které podle obhájkyně Kramného Jany Rejžkové vylučují elektřinu jako příčinu smrti.

Pražské Národní divadlo uvede dnes večer premiéru dramatizace románu Karla Čapka Hordubal. Známý román, který se již dříve dočkal převedení na divadelní prkna, pro první českou scénu nastudoval nový kmenový režisér činohry Michal Vajdička.

Projekcí digitálně restaurovaného filmu Sedmikrásky režisérky Věry Chytilové začne v pražském kině Světozor přehlídka KVIFF Classics věnovaná filmovým legendám. Pořádá ji karlovarský filmový festival a na diváky čekají filmy ze zlatého fondu světové kinematografie. V pražských kinech Světozor a Ponrepo potrvá do neděle.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat