Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Sněmovna projedná možnost volit z karantény. Lídři zemí EU proberou Bělorusko

Události

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
Volební urna - ilustrační foto

Volební urna - ilustrační foto foto: Vojtěch ŠeredaLidovky.cz

Poslanecká sněmovna na mimořádném zasedání projedná ve stavu legislativní nouze návrh, který umožní lidem volit v podzimních volbách i z karantény, a návrh, který umožní ve školách distanční výuku.

Ministerstvo zdravotnictví upřesní výjimky z nařízení o povinném nošení roušek ve vnitřních prostorách, veřejné dopravě a školách. Vydá mimořádné opatření.

Sněmovní zdravotnický výbor se bude zabývat mimo jiné aktuální epidemiologickou situací, takzvanou chytrou karanténou a personálním obsazením krajských hygienických stanic.

Situaci v Bělorusku proberou na mimořádném jednání prostřednictvím videokonference premiéři a prezidenti zemí Evropské unie.

Koordinační rada, která má zprostředkovat předání moci v Bělorusku a jejíž vznik inicioval volební štáb opoziční prezidentské kandidátky Svjatlany Cichanouské, zvolí sedm členů užší pracovní skupiny.

Vyprší lhůta pro podání námitek proti výběru distributora elektronických dálničních známek.

Městský soud v Praze projedná případ Ondřeje Pudila, který podle obžaloby svými komentáři na internetu podpořil teroristický útok v novozélandském Christchurchi.

Soud v Londýně vynese rozsudek nad Hashemem Abedim, bratrem sebevražedného atentátníka, který v roce 2017 zabil v Manchesteru 22 lidí. V březnu jej soud uznal vinným z vraždy.

V Německu se uskuteční soud s Eritrejcem, který loni v létě shodil na nádraží ve Frankfurtu nad Mohanem pod přijíždějící vlak osmiletého chlapce. Hoch zemřel.

Krajský soud v Brně zahájí projednávání případu pokusu o podvod, ve kterém hrozila škoda skoro dvě miliardy korun. Obžalovaný R. K. vstoupil v roce 2016 do internetového bankovnictví, kde se pokusil zadat neoprávněné transakce za téměř 1,3 miliardy a za 635 milionů, které nakonec nebyly dokončené.

Po drtivé čtvrtfinálové výhře 8:2 nad Barcelonou dělí fotbalisty Bayernu Mnichov jediné utkání od prvního postupu do finále Ligy mistrů po sedmi letech. Německý celek čeká ve středeční repríze semifinále z roku 2010 Lyon, který vyřadil už dva favority. V Lisabonu se bude kvůli pandemii koronaviru hrát na jeden zápas bez diváků od 21:00.

Začíná výstava děl deseti českých současných umělců, která zařadila londýnská aukční síň Sotheby’s do své listopadové aukce s názvem 20th Century Art: A Different Perspective. V Londýně se budou dražit obrazy Ondřeje Basjuka, Josefa Bolfa, Jana Kalába, Krištofa Kintery, Šárky Koudelové, Pasty Onera, Jana Pištěka, Miroslava Polácha, Jakuba Špaňhela a Lubomíra Typlta. Výstava potrvá do 1. září.

Autor:

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...