Pondělí 25. září 2023, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Biden přiletí do Japonska na summit G7, pátý film o Indiana Jonesovi čeká světová premiéra

Americký prezident Joe Biden přicestoval do Severního Irska. (11. dubna 2023) foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Soud se bude zabývat případem muže, který měl na protivládní demonstraci na Václavském náměstí v polovině března na sobě písmeno Z a logo ruské žoldnéřské Wagnerovy skupiny.

Pokračuje schůze Sněmovny. Na programu jsou pravidelné interpelace na členy vlády a předlohy ve druhém čtení. Jde mj. o zrušení nadbytečných právních předpisů, návrhy zákonů o veřejných dražbách a o preventivní restrukturalizaci a o změny v bodovém systému řidičů.

Soud začne znovu projednávat kauzu společnosti Viktoriagruppe a chybějící české nafty v bavorském skladu. Obžalobě čelí firma, její jednatel Petr Malý a další manažeři.

Kulatý stůl představitelů českého polovodičového průmyslu, energetiky, automobilového průmyslu a výzkumných institucí s ministrem průmyslu a obchodu Jozefem Síkelou (STAN) a s ministryní pro vědu, výzkum a inovace Helenou Langšádlovou (TOP 09). Společně zmapují příležitosti, které se ČR otevírají v souvislosti se snahou EU zvýšit svůj podíl na celosvětové výrobě čipů.

Místní volby v Severním Irsku. Původně se měly konat 5. května, byly odloženy kvůli korunovaci Karla III. Po místních volbách v Anglii jsou dalším testem pro konzervativního premiéra Rishiho Sunaka.

Začíná dvoudenní summit Číny a středoasijských zemí, kterého se zúčastní čínský prezident Si Ťin-pching a vůdci Kazachstánu, Kyrgyzstánu, Tádžikistánu, Turkmenistánu a Uzbekistánu.

Světovou premiéru zde bude mít snímek Indiana Jones a nástroj osudu, již pátý film ze série o slavném fiktivním archeologovi.

Americký prezident Joe Biden přiletí do Japonska. Zúčastní se summitu zemí skupiny G7 v Hirošimě a setká se s japonským premiérem Fumiem Kišidou.

Pokračuje schůze slovenské sněmovny. Dopoledne se očekává hlasování o usnesení, kterým by parlament zavázal vládu, aby byla v EU proti znevýhodnění či zákazu spalovacích motorů, pokud to jednoznačně nepřispěje hlavně k ekologii.

Začíná 31. ročník městských slavností Vodňanské rybářské dny. Nabídnou kulinářskou soutěž, dny otevřených dveří na Fakultě rybářství a ochrany vod, filmy, divadlo, výstavy, v hudebním programu vystoupí Olympic, Michal Hrůza, Katarína Knechtová, Poletíme, Vitacit nebo Seven. Do 20. května.

Ke čtvrtému duelu v základní skupině světového šampionátu nastoupí čeští hokejisté, od 15.20 se utkají v lotyšské Rize se slovinským outsiderem.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!