Sobota 28. ledna 2023, svátek má Otýlie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Soud projedná Roznerův případ, draží se šaty herečky Taylorové z roku 1961

Dražené šaty herečky Elizabeth Taylorové. foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Koná se druhé kolo voleb do senátu USA v Georgii. O křeslo se utkají demokrat Raphael Warnock a republikán Herschel Walker, jehož podpořil bývalý prezident Donald Trump.

Odvolací soud by měl projednat případ bývalého poslance SPD Miloslava Roznera, který čelí obžalobě ze zpochybňování genocidy v souvislosti s romským koncentračním táborem v Letech.

Uskuteční se setkání pražských zástupců koalice Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL), Pirátů a STAN v rámci povolebního vyjednávání o podobě nového vedení města.

Jednat budou ministři financí zemí Evropské unie, jejich meeting povede český ministr Zbyněk Stanjura. S kolegy bude hovořit o zablokování peněz ze strukturálních fondů EU Maďarsku, které navrhla Evropská komise.

V Bratislavě se uskuteční schůzka ministrů zahraničí Česka, Slovenska, Maďarska a Polska, za Česko se zúčastní šéf diplomacie Jan Lipavský.

Koná se aukce šatů značky Christian Dior, v nichž filmová herečka Elizabeth Taylorová v roce 1961 převzala Oscara za výkon ve filmu Telefon Butterfield 8.

Indonéský parlament by měl schválit rozsáhlé změny trestního zákoníku, včetně článku, který by trestal mimomanželský sex vězením.

Pokračuje schůze slovenské sněmovny. Dopoledne se očekává hlasování kromě jiného o dočasném snížení sazby daně z přidané hodnoty pro gastronomický sektor, sportoviště a provozovatele vlek a lanovek.

Autoři: ,

Mohlo by vás zajímat