Pondělí 15. července 2024, svátek má Jindřich
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Pokračuje soud s psychiatrem Cimickým, Slováci budou jednat o zákoně o veřejnoprávním rozhlasu a televizi

Obvodní soud pro Prahu 8 dnes začne projednávat případ psychiatra Jana Cimického. Ten je obžalovaný ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání. (4. ledna 2024) foto: Ladislav Křivan, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Po schůzi sněmovního bezpečnostního výboru je na programu informace o závěrech vyšetřování Generální inspekce bezpečnostních sborů k zásahu při prosincové střelbě na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.

Pokračuje soud v projednání případu psychiatra Jana Cimického, který čelí obžalobě ze čtyř znásilnění a 35 případů vydírání.

Proběhne tisková konference k otevření zrekonstruovaného obchodního domu Máj (od 11.00). Akce je pouze pro zvané. Pro veřejnost bude dům otevřen od 24. června.

Bude představen projekt Česká cesta do vesmíru. Vystoupí předseda vlády Petr Fiala (ODS), ministr dopravy Martin Kupka (ODS), člen záložního týmu astronautů ESA Aleš Svoboda či koordinátor projektu Václav Kobera.

Na pražském Výstavišti v Holešovicích začíná festival Metronome Prague. Vystoupí mj. Kosheen, The Blaze, Marc Rebillet, Meute, Vitalic a další hvězdy elektronické hudební scény.

Britská veřejnoprávní BBC pořádá předvolební debatu s lídry čtyř stran včetně premiéra Rishiho Sunaka a šéfa opozičních labouristů Keira Starmera.

Slovenská sněmovna začne v klíčovém druhém čtení jednat o návrhu nového zákona o veřejnoprávním rozhlasu a televizi, který kritizuje vedení stanice, její pracovníci i opozice.

Na fotbalovém mistrovství Evropy se hrají tři zápasy: Slovinsko - Srbsko (15.00, Mnichov), Dánsko - Anglie (18.00, Frankfurt) a Španělsko - Itálie (21.00, Gelsenkirchen).

Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA) zveřejní zprávu o prodeji nových osobních aut v EU za květen.

Autoři: ,

Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor
Ideální občerstvení na oslavu? Objednali jsme si Ovocný Světozor

Jak už jistě víte, rádi využíváme různé příležitosti ke společným oslavám. A Mezinárodní den dětí byl přesně takovou ideální záminkou, abychom se...