4. března 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Spaceyho případ se vrací k soudu. V Ústí nově příchozí nedostanou doplatky na bydlení

Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního útoku na osmnáctiletého chlapce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Herec Kevin Spacey obviněný ze sexuálního útoku na osmnáctiletého chlapce. | foto: Reuters

Americký soud dnes bude pokračovat v projednávání kauzy herce Kevina Spaceyho, který měl sexuálně obtěžovat osmnáctiletého chlapce, z Ústí nad Labem se oficiálně stává oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů a v Olomouci se bude hrát o zákaz konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích.

Změny v Ústí. Dnes začíná platit opatření, kterým se vyhlašuje území měst Ústí nad Labem a Trmice za oblast se zvýšeným výskytem sociálně nežádoucích jevů. Znamená to, že v dotčené oblasti nebudou nově příchozím či novým žadatelům přiznány a vypláceny doplatky na bydlení.

Kauza Spacey. Soud v americkém státě Massachusetts má pokračovat v projednávání kauzy herce Kevina Spaceyho obviněného ze sexuálního útoku na osmnáctiletého chlapce. Spacey nemá povinnost se osobně dostavit.

Odpoledne začne zasedání vlády. Ombudsmanka Anna Šabatová předloží vládě vyrozumění, podle kterého jí ministerstvo vnitra odmítá v rozporu se zákonem předložit vyžádané písemnosti. Vláda má na programu mimo jiné návrh ministryně práce a sociálních věcí na zpětvzetí vládního návrhu změn zákona o pojistném na sociální zabezpečení či setkání prezidentů a ministrů zahraničí a obrany zemí V4 při příležitosti oslav 20. výročí vstupu ČR, Maďarska a Polska do NATO.

Jarní prázdniny. Začínají jarní prázdniny pro okresy Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod a Bruntál. Končí 10. března.

Lanovka nepojede. Dnes začíná pravidelná jarní revize lanové dráhy na Petřín. Mimo provoz bude do 15. března.

Omezení alkoholu v Olomouci? Zastupitelstvo Olomouce dnes projedná návrh zákazu konzumace alkoholu na veřejných prostranstvích. Dalšími projednávanými návrhy bude změna územního plánu a nová vyhláška o nočním klidu.

ČTK

Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení
Po operaci mandlí upadl chlapec do kómatu, začalo trestní řízení

Policisté na Královéhradecku zahájili trestní stíhání tří lidí a jedné firmy, kteří údajně nesou odpovědnost za tragédii. Ta se odehrála před dvěma lety, jejímž následkem osmiletý chlapec po operaci mandlí upadl do kómatu.