Neděle 25. července 2021, svátek má Jakub
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Summit EU bude řešit očkování i cestovní pravidla. Microsoft představí nové Windows

Německá kancléřka Angela Merkelová, francouzský prezident Emmanuel Macron a předseda Evropské rady Charles Michel foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Začíná dvoudenní summit EU. Prezidenti a premiéři budou debatovat o dalším postupu očkování proti covidu-19 a uvolňování cestovních pravidel na začátku letní turistické sezóny. Věnovat se budou i tématu migrace či vztahům evropského bloku s Ruskem a Tureckem. Za Českou republiku se zúčastní premiér Andrej Babiš.

V poledne odstartuje prodej vstupenek na osmifinálový zápas českých fotbalistů na mistrovství Evropy. Reprezentanti budou hrát v neděli od 18:00 v Budapešti proti Nizozemsku. V maďarské metropoli může být zaplněna celá kapacita stadionu. Mohly by tam proto zamířit tisíce českých příznivců.

Americká softwarová společnost Microsoft pořádá on-line prezentaci, na které by mohla představit novou verzi svého operačního systému Windows.

Spolkový sněm bude debatovat o závěrečné zprávě vyšetřovacího výboru, který objasňoval okolnosti teroristického útoku na adventní trh v Berlíně v roce 2016. Jednou z dvanácti obětí byla Česka. Závěrečná zprávu uvádí, že útoku předcházela série chyb a nedostatků.

Mezi 07:30 a 10:00 budou lidé před ministerstvo zemědělství v Praze pokládat svíčky za zvířata jako oběti krutých transportů.

V 11:00 začíná vyhlášení ceny Ředitel roku. Vystoupí ministr školství Robert Plaga. Dále se zúčastní šéf Senátu Miloš Vystrčil a předseda senátní výboru pro vzdělávání Jiří Drahoš.

Kvůli pravidelné údržbě a kontrole technologie bude v Praze od 23:00 do neděle 27. června do 05:00 uzavřen východní tubus B tunelu Mrázovka (směr Smíchov) a druhý tubus bude jednosměrný s původním směrem provozu.

Kvůli hlavním prohlídkám Praha uzavře od 23:00 do 25. června 05:00 také tunely Letenský a Těšnovský.

Autor: