Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Tálibán hledá novou vládu, Klaus představí novou knížku, v Německu se zastaví osobní vlaky

Prázdné nádraží v Berlíně. Německo se potýká se stávkou strojvůdců. (11. srpna 2021) foto: AP

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Další pokračování napíše u soudu kauza údajně zmanipulovaných sportovních dotací na ministerstvu školství. Mezi obžalovanými je bývalý šéf českého fotbalu Miroslav Pelta či předseda České unie sportu Miroslav Jansta.

Nadále budeme sledovat vývoj v Afghánistánu. Zde se po odchodu amerických vojáků řeší budoucí podoba vlády, kterou řeší nově vládnoucí hnutí Tálibán.  

Žáky prvních tříd čeká druhý školní den v řadě testování na covid.  Ministerstvo zdravotnictví též má v plánu informovat o výskytu nového typu koronaviru. 

Proběhne neveřejná schůze sněmovní vyšetřovací komise k loňské ekologické havárii na řece Bečvě. Ke kauze promluví další svědci. 

Soud se nadále bude zabývat případem bývalého kriminalisty Luďka Vokála a podnikatele Albina Arifoviče. Ten se zároveň zabývá i obžalobou Vokála z vyzrazení razie v kauze Vidkun. 

Bývalý prezident Václav Klaus představí svou novou publikaci Volby 2021: budou o něčem?

Proběhne informační schůzka ministra vnitra Jana Hamáčka k odměnám pro strážníky za mimořádnou službu v době pandemie covidu-19.

V Německu se opět zastaví doprava po kolejích. Strojvedoucí osobních vlaků německé železniční společnosti Deutsche Bahn (DB) se přidávají ke stávce za vyšší mzdy. Tu ve středu zahájili jejich kolegové z nákladního odvětví. Protest potrvá do úterý 7. září v 02:00.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!