Sobota 2. července 2022, svátek má Patricie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Timmermans v Praze, sociální demokraté vybírají kandidáty a začíná pouliční festival

Frans Timmermans foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Místopředseda Evropské komise Frans Timmermans na návštěvě ČR. Setká se mimo jiné s premiérem Andrejem Babišem a se zástupci obou komor Parlamentu.

Jednání Bezpečnostní rady státu. Poradní orgán vlády projedná například zprávu o migraci a integraci cizinců za rok 2020 a měla by se zabývat i analýzou připravenosti státu čelit závažné dezinformační vlně.

Pokračuje řádná schůze Sněmovny. Poslanci by měli schvalovat mj. novely o státních symbolech, o požární ochraně k zabezpečení sociálních zařízení a novelu o dětských skupinách. Mohli by pokračovat ve finálním kole předlohy proti tzv. energetickým šmejdům.

Předsednictvo sociálních demokratů bude během on-line zasedání schvalovat kandidátky pro říjnové sněmovní volby.

Soud se bude zabývat nárokem bývalé šéfky Energetického regulačního úřadu Aleny Vitáskové na odškodné za trestní stíhání.

Začíná šestý ročník pouličního festivalu Praha žije hudbou. Do dvoudenního programu pod heslem Umění patří do ulic se zapojí muzikanti Laco Déczi, Ondřej Ruml, Voxel, Bára Zmekavá, Aiko, En.Druh, Stříbrný Rafael nebo Brass Avenue a další.

Zahájení výstavy Jiřího Šalamouna Kdo neviděl, neuvěří, to mně věřte!

Inscenace Ucpanej systém v podání Dejvického divadla zahájí happening ve Valdštejnské zahradě, kde se v průběhu léta představí také Činoherní klub a Divadlo Na zábradlí.

V Mnichově začíná třídenní sudetoněmecký sjezd. Akce se měla konat tradičně o letničním víkendu, který letos připadl na 21. až 23. května, kvůli pandemii nemoci covid-19 bylo setkání přesunuto na léto.

V Paříži se po několikaměsíční pauze vynucené pandemií nemoci covid-19 otevře návštěvníkům Eiffelova věž. 

Autor:

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat