Sobota 22. února 2020svátek má Petr 10 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Tisíc dětí vytvoří rekordní živý obraz v českých barvách, Slovensko uctí oběti tragické nehody

Tragická srážka nákladního automobilu s autobusem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tragická srážka nákladního automobilu s autobusem. | foto: Polícia Slovenskej republiky

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Více než 1000 dětí vytvoří na Masarykově náměstí v Pelhřimově živý obraz v českých národních barvách, který bude znázorňovat gesto vítězství a naděje. Rekordní pokus bude připomenutím 30. výročí sametové revoluce. Součástí živého obrazu bude motiv srdce a také největší česká vlajka (12 x 18 m), která je exponátem Muzea rekordů a kuriozit. Akce začne ve 12:15.

Na Mariánském náměstí v Praze startuje venkovní panelová výstava fotoreportéra Jana Šibíka Praha 1989. Vystavených 19 fotografií zachycuje listopad 1989 a další události toho roku v Praze. Výstava je přístupná do 15. prosince.

Ve 12:00 začínají v Černínském paláci oslavy 30. výročí sametové revoluce, které pořádá ministerstvo zahraničních věcí nazvané Odpoledne s českou diplomacií. Zahájí je ministr zahraničí Tomáš Petříček a v panelové diskusi o současné geopolitice vystoupí současní i bývalí velvyslanci, náměstci a další významné osobnosti.

Státním smutkem Slovensko uctí oběti středeční srážky nákladního auta a linkového autobusu, při které na jihu země zemřelo 12 lidí a dvě desítky osob se zranily.

Premiér Andrej Babiš a ředitelka Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových Kateřina Arajmu po poledni navštíví pozemek České pošty v pražských Malešicích, kde by mohla vyrůst tzv. vládní čtvrť.

Městský soud v Praze vynese rozsudek v případu Dominika Kobulnického, kterého obžaloba viní z přípravy teroristického útoku. Policie nalezla v mladíkově bytě chemikálie k výrobě výbušniny a návodná videa.

Po dvou dnech by měla být opět průjezdná silnice II/290 z Desné na Smědavu kolem přehrady Souš v Jizerských horách, kterou uzavřeli ve středu dopoledne kvůli sněžení.

Okresní soud v Písku zahájí odročené hlavní líčení v případu obžaloby dvou mužů, kteří podle policie umístili tabule s urážlivými nápisy o Romech v areálu památníku v Letech u Písku. V lokalitě stál za druhé světové války romský koncentrační tábor.

Astronauti ESA Luca Parmitano a NASA Drew Morgan budou při pracovní směně vně Mezinárodní vesmírné stanice (ISS) opravovat detektor kosmického záření Alpha Magnetic Spectrometer (AMS).

Americký miliardář maďarského původu George Soros otevře vídeňskou pobočku Středoevropské univerzity (CEU).

V souvislosti s vyšetřováním prezidenta Donalda Trumpa bude ve Sněmovně reprezentantů USA vypovídat bývalá velvyslankyně na Ukrajině Marie Yovanovitchová.

Rada EU bude se zástupci Evropské komise a Evropského parlamentu jednat o kompromisním návrhu unijního rozpočtu na rok 2020.

Čínská společnost Huawei Technologies zahájí prodej svého ohebného telefonu Mate X v Číně.

Premium

Postavili si malý domek. Přezdívají mu termoska na bydlení

Cestičky okolo domu vydláždili kameníci, u vchodu osadili dva kamenné stupně. Z... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Nic z moderního komfortu v něm nechybí, na druhou stranu ani centimetr nikde nepřebývá. Tomáš Staněk navrhl a postavil...

Premium

Jak Nico měnil triko. Proč Stanciu opustil Spartu? A proč šel do Slavie?

Nicolae Stanciu v ligovém utkání Slavie s Karvinou. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Když se po rozhovoru loučí, otře čelo a prohodí: „Uf, to bylo hodně otázek!“ Muselo být. Logicky. Zpátky v Praze je...

Premium

Test střešních boxů: které jsou vhodné pro lyže a jakou mají nosnost

Střešní boxy | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Střešní boxy výrazně zvyšují převozní možnosti auta – nabízejí obvykle od 300 po více než 500 litrů dodatečného objemu...