Úterý 7. dubna 2020svátek má Heřman, Hermína 19 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Trump zveřejní mírový plán pro Blízký východ, soud projedná případ tří příslušníků StB

Americký prezident Donald Trump na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Americký prezident Donald Trump na Světovém ekonomickém fóru v Davosu. | foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Sledujeme vývoj kolem nového koronaviru. Konzulát Spojených států amerických ve Wu-chanu má v plánu evakuovat letecky své zaměstnance a některé další americké občany. Podobná opatření plánuje i Japonsko, Francie chce z Wu-chanu odvézt stovky svých občanů. Česko jedná o pomoci s evakuací svých občanů právě s Francií.

Spojené státy americké zveřejní svůj mírový plán pro Blízký východ. Americký prezident Donald Trump prohlásil, že projekt dává smysl z pohledu všech stran, a dodal, že by jej Palestinci měli přijmout, jelikož je pro ně dobrý. Plán má být zveřejněn v 18.00 SEČ.

V Bruselu se uskuteční první bilaterální jednání mezi českými úřady a DG Agri, ředitelstvím pro zemědělství a rozvoj venkova k výsledkům auditu zemědělských dotací pro Agrofert.

V 09.30 začíná seminář Střet zájmů podle finančního nařízení EU. Pořádá ho senátní komise pro posouzení auditů EU ohledně premiéra Andreje Babiše a dotací do zemědělství a senátní výbor pro záležitosti EU. Na akci vystoupí členové Zastoupení Evropské komise v ČR a experti z Univerzity Karlovy.

Místopředsedkyně Evropské komise Věra Jourová bude ve Varšavě jednat s polskými představiteli o justiční reformě. EK kvůli ní vede s Polskem řízení pro porušování hodnot EU. Jourová se sejde mimo jiné s polským ministrem spravedlnosti Zbigniewem Ziobrem či šéfkou nejvyššího soudu Malgorzatou Gersdorfovou.

Pokračuje schůze sněmovny. Poslanci by se měli zabývat předlohami v prvním čtení. Patří k nim návrhy na zrušení budoucí povinné maturity z matematiky, na zpřístupnění učitelské profese nepedagogům a novely o archivnictví a o nouzových zásobách ropy.

Obvodní soud pro Prahu 1 projedná případ tří bývalých příslušníků StB, kteří čelí obžalobě v souvislosti s akcí Asanace a vynucenou emigrací rodiny Hyblerových.

Krajský soud v Ostravě vynese rozsudek v případu vydání licencí v obnoveném řízení na provoz solárních elektráren bratrů Zemkových. Obžalovaný je ředitel odboru licencí Energetického regulačního úřadu Jaroslav Chalupa.

Odvolací soud projedná případ přepadení benzinové stanice v Nelahozevsi. Při něm jeden z lupičů zastřelil čerpadlářku. David Šindler si má za skutek odpykat 19 let.

Soukromá americká vesmírná společnost SpaceX po sérii odkladů kvůli nepříznivému počasí plánuje vynést raketou Falcon 9 na oběžnou dráhu další sérii 60 satelitů Starlink.

Ministr zahraničí Tomáš Petříček otevře v Černínském paláci výstavu Nadání je touha k uctění památky obětí holokaustu. Výstava připravená Židovským muzeem v Praze je věnována odkazu umělkyně a pedagožky Friedl Dicker-Brandeisové a jejích terezínských žáků.

Premium

Luxusní auta a vily. Pohádkový život utnula mladíkům až policie

Domy a byty podvodníků ze společnosti J.O. Investment s. r. o. (na snímku je... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jakubovi O. bylo dvacet let, když založil firmu J.O. Investment a začal podnikat. Po třech letech jezdil v kabrioletu...

Premium

Lhaní se dá naučit. Emoce se však obelhat nedají, radí kriminální psycholog

Slovenský kriminální psycholog Ondrej Kubík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Naproti vám sedí podezřelý. Říká pravdu, nebo lže? Kriminální psycholog Ondrej Kubík ví, jak u výslechu přečíst mysl...

Premium

Dojemná záchrana? Nikoliv. MF DNES odhalila síť černého byznysu se psy

Psi z množírny z útulku. V bezpečí. Fenky Rózu a Mašličku MF DNES předala do... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Líbivá záchrana psů z nevhodných podmínek je skvělý byznys. Na jeho financování se podílí česká i německá veřejnost....

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA VELÍNU

Advantage Consulting, s.r.o.
Středočeský kraj, Ústecký kraj, Liberecký kraj
nabízený plat: 21 000 - 25 000 Kč