25. května 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Trumpa čeká jednání s evropskými státníky, Čechy povede Zeman

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Prezident Trump na tiskové konferenci. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Trump na tiskové konferenci. | foto: Reuters

Americký prezident Donald Trump se v Bruselu seznámí s většinou předních evropských státníků, na jednání členů NATO povede českou výpravu prezident Miloš Zeman.

V Británii pokračuje vyšetřování pondělního teroristického útoku. Policie je přesvědčená, že za útokem na mladé lidi na koncertě stálo více lidí, i bomba byla údajně sestrojená s „mírou odbornosti“. Britové navíc spoluprací s policií v Libyi, kde byl zatčen jeden z bratrů sebevražedného útočníka.

Celosvětově důležitá jednání se odehrají v Bruselu, kde odpoledne začíná setkání šéfů států a vlád zemí NATO za přítomnosti nového amerického prezidenta Donalda Trumpa. Českou delegaci povede prezident Miloš Zeman. Proběhne odhalení památníků připomínajících Berlínskou zeď a teroristické útoky 11. září 2001, státníky čeká pracovní večeře. Trump se tak setká s čelními představiteli většiny evropských států, čeká ho i jednání s tureckým prezidentem Recepem Tayyipem Erdoganem.

V Česku budou poslanci řešit kontrolu činnosti Finančně analytického úřadu a na pořadu dne budou pravidelné interpelace.

Rušno bude u soudů: bude pokračovat projednávání kauzy Vasilije Ponomareva a Tadeáše Ševčíka, které obžaloba viní z umístění bomby do autobusu z Prahy do Varny, soud pokračuje v projednávání vraždy bosse tuzemského podsvětí Antonína Běly, který byl zavražděn v roce 1995 v Úvalech u Prahy, další soud bude řešit kauzu prodeje někdejších budov Českých drah Univerzitě Karlově, kde obžalobě čelí osm lidí, stát podle ní přišel kvůli nepravdivým znaleckým posudkům o několik set milionů korun. A odvolací soud znovu projedná nárok mužů dříve označovaných jako Zádamského gang na náhradu nemajetkové újmy od státu.

Jak se zorientovat v době po Peltovi, bude řešit mimořádná schůze Národní rady pro sport. Dorazí i odstupující ministryně školství Kateřina Valachová.

Lidovky.cz
  • 0Diskuse
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí
Mýty a fakta o nočním pomočování dětí

Podle odhadů trpí nočním pomočováním neboli enurézou asi pětina dětí ve věku 5 let, obtíže se však nevyhýbají ani starším jedincům. Rodiče často spoléhají na to, že „z toho dítě vyroste“, v horším případě děti trestají. Noční pomočování přitom může velmi negativně ovlivnit sebeúctu a duševní pohodu dítěte.

Najdete na Lidovky.cz