4. ledna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Uchazeče o Hrad čeká několik debat, na USA se žene sněhová bouře

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Jihomoravského kraje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman při návštěvě Jihomoravského kraje. | foto: Anna Vavríková, MAFRA

PRAHA Už jen osm dní zbývá do prvního kola prezidentské volby a kampaň vrcholí. Dnes se uchazeči o místo na Pražském hradě střetnou v několika debatách.

Začíná se hned dopoledne. První diskuse prezidentských kandidátů proběhne v Radonicích u Prahy od 10.00. Pořádá ji Asociace soukromého zemědělství.

Po obědě se osm kandidátů (prezident Miloš Zeman se debat neúčastní) přesune do Prahy. Od 14:00 budou diskutovat pod dohledem moderátora, jinak také prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého, o tom, jak pomoci podnikání.

Prezident Miloš Zeman, který podle svých slov žádnou kampaň nedělá, se mezitím setká s předsedou Fondu ohrožených dětí Janem Vaňkem a při té příležitosti předá Fondu ohrožených dětí finanční dar. 

Trochu jiný pohled na vrcholící kampaň a prezidentský majestát přinese od 17:00 debata na téma „Prezidentský úřad? Kult či tragikomedie?“. Zúčastní se Karel Schwarzenberg, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, novinář Petr Honzejk a filozof Václav Němec.

Od 20.00 proběhne duel prezidentských kandidátů Pavla Fischera a Michala Horáčka. Vysílá živě deník Blesk.cz.

A od 20:15 vystoupí prezident Miloš Zeman na TV Barrandov ve „svém“ pořadu Týden s prezidentem.

Během dne budeme sledovat vývoj počasí ve světě, západní Evropu trápil silný vítr, Spojené státy a Kanadu kromě větru i silné mrazy a sněhová bouře.

Soudce Nejvyššího španělského soudu má rozhodnout o žádosti obhajoby katalánského exministra Oriola Junquerase o propuštění z vazby; prokuratura žádá, aby ve vazbě zůstal.

Do kin přichází pohádka Čertoviny režiséra Zdeňka Trošky.

Lidovky.cz