Čtvrtek 9. prosince 2021, svátek má Vratislav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Uchazeče o Hrad čeká několik debat, na USA se žene sněhová bouře

  6:00
PRAHA - Už jen osm dní zbývá do prvního kola prezidentské volby a kampaň vrcholí. Dnes se uchazeči o místo na Pražském hradě střetnou v několika debatách.

Prezident Miloš Zeman při návštěvě Jihomoravského kraje. foto: Anna Vavríková, MAFRA

Začíná se hned dopoledne. První diskuse prezidentských kandidátů proběhne v Radonicích u Prahy od 10.00. Pořádá ji Asociace soukromého zemědělství.

Po obědě se osm kandidátů (prezident Miloš Zeman se debat neúčastní) přesune do Prahy. Od 14:00 budou diskutovat pod dohledem moderátora, jinak také prezidenta Hospodářské komory Vladimíra Dlouhého, o tom, jak pomoci podnikání.

Prezident Miloš Zeman, který podle svých slov žádnou kampaň nedělá, se mezitím setká s předsedou Fondu ohrožených dětí Janem Vaňkem a při té příležitosti předá Fondu ohrožených dětí finanční dar. 

Trochu jiný pohled na vrcholící kampaň a prezidentský majestát přinese od 17:00 debata na téma „Prezidentský úřad? Kult či tragikomedie?“. Zúčastní se Karel Schwarzenberg, ředitel Knihovny Václava Havla Michael Žantovský, novinář Petr Honzejk a filozof Václav Němec.

Od 20.00 proběhne duel prezidentských kandidátů Pavla Fischera a Michala Horáčka. Vysílá živě deník Blesk.cz.

A od 20:15 vystoupí prezident Miloš Zeman na TV Barrandov ve „svém“ pořadu Týden s prezidentem.

Během dne budeme sledovat vývoj počasí ve světě, západní Evropu trápil silný vítr, Spojené státy a Kanadu kromě větru i silné mrazy a sněhová bouře.

Soudce Nejvyššího španělského soudu má rozhodnout o žádosti obhajoby katalánského exministra Oriola Junquerase o propuštění z vazby; prokuratura žádá, aby ve vazbě zůstal.

Do kin přichází pohádka Čertoviny režiséra Zdeňka Trošky.

Autor:

TEST: Hodinky místo mobilu děti pohlídají i zabaví

Premium Co umějí chytré hodinky se SIM kartou pro děti? Nahradí mobil. Dá se na ně dovolat a většinou i sledovat jejich polohu...

Opatření bojkotuje stále více lidí, cítí se podvedeni, říká psycholog

Premium Doba covidová je už dlouhá. Zatímco při první vlně epidemie byli lidé v Česku většinou ukázkově disciplinovaní, nyní je...

Velké dilema třetí dávky: míchat, či nemíchat vakcíny?

Premium Posilující dávka očkování naráží na možnost volby. Řada Čechů řeší, kterou vakcínou si nechat svoji imunitu proti...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat