13. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ústavní stížnost kvůli H-Systemu a výslechy svědků k OKD bez Bakaly

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Zdeněk Bakala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zdeněk Bakala | foto:  Michal Růžička, MAFRA

Začíná soudní projednávání dvojnásobné vraždy manželského páru a znásilnění jejich dcer v chatařské oblasti Střížovice. Sněmovní vyšetřovací komise se sejde k privatizaci OKD. A advokát bytového družstva Svatopluk podá ústavní stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího soudu v kauze zkrachovalého H-Systemu.

Tragédie v chatařské oblasti. U Krajského soudu v Ústí nad Labem dnes začíná projednání dvojnásobné vraždy, která se stala 8. ledna v Ústí nad Labem - Střížovicích. Obžalovaný Jaroslav Topinka je podezřelý, že se spolu s Miroslavem Benákem podílel na vraždě manželského páru a týral fyzicky a psychicky jejich dvě nezletilé děti. Obžalovanému hrozí až 16 let odnětí svobody. Serveru Lidovky.cz se na základě získané obžaloby podařilo zrekonstruovat, co se na místě odehrálo.

O OKD bez Bakaly. Už ráno začíná schůze sněmovní vyšetřovací komise k prověření privatizace OKD. Na programu jsou od 9.00 neveřejné výslechy svědků. Přizvaní jsou hlavně úředníci ministerstva financí. Komise by se mohla zabývat také možností požádat o policejní předvedení finančníka Zdeňka Bakaly, který před komisí vypovídat odmítl. Schůze bude pokračovat do středy.

H-System u Ústavního soudu. Advokát Lubomír Kincl dnes po poledni podá za stavební bytové družstvo Svatopluk i další bývalé klienty zkrachovalého H-Systemu ústavní stížnost proti rozhodnutí Nejvyššího soudu o vystěhování z bytů v Horoměřicích u Prahy.

Kontrola ministerstva zemědělství. Nejvyšší kontrolní úřad zveřejní informace z ukončené kontroly, jejímž cílem bylo prověřit, zda ministerstvo zemědělství při sestavení závěrečného účtu, při vedení účetnictví, sestavení účetní závěrky a předkládání údajů pro hodnocení plnění státního rozpočtu za rok 2017 postupovalo v souladu s příslušnými právními předpisy.

Jaká byla sklizeň? Český statistický úřad dnes zveřejní odhady sklizní za červenec 2018. Lze předpokládat, že se do nich výrazně promítne letošní sucho.

Kola v centru Prahy. Starosta Prahy 1 Oldřich Lomecký se má odpoledne sejít se zástupci spolku Auto*Mat a magistrátní cyklokomise kvůli řešení cyklistické dopravy v centru města.

Jak se dařilo Kofole? Nápojářská skupina Kofola zveřejní hospodářské výsledky za první pololetí. V 15.00 se v sídle firmy uskuteční mimořádná valná hromada, která bude schvalovat snížení základního kapitálu.

Češka v Pákistánu. V Pákistánu bude pokračovat soud s Češkou, která byla letos v lednu zadržena v Pákistánu s devíti kilogramy heroinu.

  • 0Diskuse


Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky