7. listopadu 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Uzavře se listina kandidátů na Hrad. Topolánek představí své plány

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 1Diskuse
Mirek Topolánek je zatím poslední, kde shromáždil dostatečnou podporu pro... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mirek Topolánek je zatím poslední, kde shromáždil dostatečnou podporu pro... | foto: MAFRA

PRAHA Do 16. hodiny mají kandidáti na prezidenta čas, aby se zaregistrovali na ministerstvu vnitra. Přihlásí se na poslední chvíli ještě někdo? Veřejnoprávní Česká televize oznámí, co bude vysílat o Vánocích.

Čerstvý kandidát na post prezidenta Mirek Topolánek detailně představí své politické úmysly. Bývalý premiér na poslední chvíli rozšířil počet uchazečů o Pražský hrad. Objeví se ještě někdo další? Čas vyprší v 16 hodin. Do 13. listopadu ministerstvo vnitra přezkoumá přihlášky.

Piráti svolávají zástupce všech stran sněmovny vyjma hnutí ANO, aby se domluvili na obsazení výborů. Vadí jim, že ANO vedené Andrejem Babišem, který je podezřelý z podvodu v dotační kauze, chce mandátový a imunitní výbor. Jednání má být neformálním setkáním u kulatého stolu.

V politických kuloárech bude vůbec dosti rušno. Sejde se vedení prakticky všech stran, v Lánech prezident Miloš Zeman přivítá komunisty. Jednat se bude o složení nové Poslanecké sněmovny i o vznikající vládě Andreje Babiše. 

V Texasu pokračuje vyšetřování krvavé střelby v kostele. Pachatel Devin Kelley, který zavraždil 26 lidí včetně dětí, před činem poslal své tchyni, který kostel příležitostně navštěvovala, několik výhružných textových zpráv. Na útěku pak telefonoval svému otci, že byl postřelen. Texaské ministerstvo veřejné bezpečnosti vyloučilo jako motiv rasovou nenávist i víru, vše prý ukazuje na rodinné pozadí. Vyšetřování se podle prohlášení úřadů zaměřuje právě na rodinné záležitosti.   

Ředitelé Správy železniční a dopravní cesty a Ředitelství silnic a dálnic Pavel Surý a Jan Kroupa podepíší memorandum o sdílení přenosových sítí.

Uskuteční se briefing a happening platformy Bez komunistů.cz ke 100. výročí komunistického převratu v Rusku a zahájení kampaně na obranu svobody k 28. výročí sametové revoluce. 

Česká televize odhalí novinky vánočního programu a svátečního vysílání. Na tiskové konferenci vystoupí generální ředitel veřejnoprávní televize Petr Dvořák, ředitel programu Milan Fridrich a protagonisté vánočního vysílání, Vica Kerekes, Nora Fridrichová, Jiří Dvořák, Vojta Kotek, Zdeněk Piškula a Martin Dejdar.

Lidovky.cz
  • 1Diskuse

Najdete na Lidovky.cz