Středa 28. září 2022, Den české státnosti
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

V Bruselu začne summit NATO za účasti Bidena i Zemana. Čeští fotbalisté nastoupí na Euru proti Skotům

Joe Biden během summitu. foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V Bruselu se uskuteční summit NATO, dorazí na něj i americký prezident Joe Biden. Za Česko se zúčastní prezident Miloš Zeman. Mezi stěžejní témata budou patřit nový přístup k Rusku a ke globálnímu vzestupu Číny, budoucnost spojeneckých operací po letním odchodu z Afghánistánu či růst výdajů na obranu a společné investice.

Vláda projedná, zda respirátory ve třídách odloží učitelé a žáci také v Jihočeském, Libereckém a Zlínském kraji.

Kabinet se také bude zabývat návrhem premiéra Andreje Babiše zmrazit platy ústavních činitelů včetně soudců pro příští rok na letošní úrovni. Návrh ale zřejmě narazí na nesouhlas vlády, jedním z hlavních důvodů pro odmítavý postoj je právě zásah do odměňování soudců.

Vláda také rozhodne o doplnění orgánů zdravotních pojišťoven. Členkou správní rady Vojenské zdravotní pojišťovny by měla být i nadále Lucie Krausová. Do dozorčí rady Zdravotní pojišťovny ministerstva vnitra ČR navrhuje úřad jmenovat Zbyňka Podhrázkého, ředitele odboru vědy a lékařských povolání ministerstva zdravotnictví.

Čeští fotbalisté vstoupí do mistrovství Evropy. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého ve svém prvním zápase v základní skupině D změří v Glasgow síly s domácím Skotskem a může to pro ně být hned na úvod klíčový duel v boji o postup do vyřazovací fáze. Reprezentanti se ostrovnímu týmu pokusí oplatit dvě loňské porážky z Ligy národů.

Městský soud v Praze pokračuje v projednávání kauzy Mostecké uhelné společnosti. Na programu je výslech bývalých členů vlády Miloše Zemana, která schválila odprodej státního podílu ve firmě.

Místopředseda Sněmovny Tomáš Hanzel (ČSSD) na návštěvě Uzbekistánu. Cesta se koná na pozvání Československé obce legionářské a dalších spolků. Jde o cestu po stopách českých válečných zajatců z řad československých legií a u příležitosti 100. výročí jejich návratu do Československa.

Do českých kin vstoupí celovečerní dokumentární snímek Nebe novináře Tomáše Etzlera z malé vesnice na severovýchodě Číny.

Autor:

Sověti ozářili Richarda Nixona radioaktivitou. Jeho agenti to zastavili trikem

Premium Při návštěvě v Sovětském svazu Richard Nixon sice přátelsky hovořil se sovětským vůdcem Nikitou Chruščovem v takzvané...

Test kočičích kapsiček. I z krmiva za deset korun může zvíře dostat vše

Premium Kočky nám sice někdy připadají mlsné, ale ony jen v miskách hledají to, co jejich tělu prospívá nejvíc: maso plné...

Extra steh po porodu navíc? Rodičky děsí ponižující husband stitch

Premium Přivést dítě na svět znamená pro většinu žen prožít si mnoho vypjatých chvil. Vyrovnat se s průběhem porodu nemusí být...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat