13. srpna 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

V Hongkongu demonstrují proti násilí na protestujících. Soud řeší policisty, kteří údajně zbili zadrženého muže

Nechybí střety s policií, které jsou ale zároveň jedním z důvodů, proč lidé... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nechybí střety s policií, které jsou ale zároveň jedním z důvodů, proč lidé... | foto: Reuters

PRAHA RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Hongkongští demonstranti budou před nemocnicí Prince z Walesu protestovat proti násilí na demonstrantech, kterého se o víkendu dopustila policie.

Indická sonda Čandrájan-2 (Měsíční loď 2) zažehne motory, aby z oběžné dráhy kolem Země přešla na přeletovou dráhu k Měsíci. U Měsíce je sonda očekávána 20. srpna, v září pak přistane na lunárním povrchu.

Soud projedná žalobu Ústavu nezávislé žurnalistiky na Tomia Okamuru. Provozovatel webu HlidacíPes.org žaluje předsedu SPD kvůli ochraně dobré pověsti. Tomio Okamura označil server za podvodný a napojený na finance George Sorose.

Soud pokračuje také v projednávání případu Dominika Kobulnického, kterého obžaloba viní z přípravy teroristického útoku. Policie nalezla v bytě Kubelnického chemikálie k výrobě výbušniny a návodná videa. Mladík u soudu přiznal, že už v minulosti plánoval útok v Prešově - na autobusovém nádraží chtěl nechat vybuchnout tlakový hrnec naplněný kovovými částicemi. Své radikální názory prý získal z videí takzvaného Islámského státu, později se prý ale blíže seznámil s islámem a své názory radikálně přehodnotil.

Justice bude řešit rovněž odvolání v případu dvou policistů, kteří podle zatím nepravomocného rozsudku zbili na služebně zadrženého muže. Státní zástupce je původně vinil z mučení, soud je potrestal podmínkami za zneužití pravomoci úřední osoby. Třetí policista čelí obžalobě ze zneužití pravomoci a nepřekažení trestného činu, soud ho nepravomocně osvobodil.

Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci
Trest nebo domluva? Co na fyzické tresty říkají odborníci

Výchova dětí je těžká disciplína a neexistuje univerzální návod. Jak potrestat dítě, které neposlouchá? Fyzické tresty, zákazy nebo stačí jen domluva? Odborníci v tom mají jasno.