Pondělí 25. října 2021, svátek má Beáta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

V Maďarsku začíná demografický summit. EK představí zákon na jednotný nabíjecí kabel pro mobily

Ilustrační snímek foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Vrchní státní zastupitelství oznámí výsledky přezkumu postupu dozorujícího státního zástupce Jaroslava Šarocha v kauze Čapí hnízdo.

V Maďarsku začíná čtvrtý ročník demografického summitu. Hlavním tématem je Rodina: klíč k udržitelnosti. Záměrem summitu je diskutovat s ostatními zeměmi o podpoře mladých rodin a vytváření co nejlepších podmínek pro zvyšování porodnosti a tím zamezit stárnutí populace. Zúčastní se předseda vlády Andrej Babiš.

Evropská komise představí návrh zákona na jednotný nabíjecí kabel pro mobilní telefony, tablety a další elektronické přístroje. V poledne ho představí eurokomisař pro vnitřní trh Thierry Breton.

Oblastní soud v ruském Vladimiru má rozhodovat o odvolání uvězněného opozičního předáka Alexeje Navalného proti rozhodnutí prvoinstančního soudu, který zamítl zrušit označení Navalného vězeňskou správou za vězně se sklonem k útěku.

Na ostrov La Palma, kde v neděli vybuchla sopka, má dorazit španělský král Felipe VI. a znovu i premiér Pedro Sánchez.

V Tel Avivu začne jednání o svěření do péče v kauze šestiletého chlapce, který jako jediný přežil květnový pád lanovky na severu Itálie; při neštěstí zemřelo 14 lidí, včetně chlapcových rodičů, bratra a dvou prarodičů izraelského původu. Chlapce, jehož dědeček odvezl tento měsíc do Izraele, chce získat do péče jeho teta žijící v Itálii.

Vypouštění netopýrů, kteří byli v léčení v záchranné stanici. Akci pořádá organizace Lesy hlavního města Prahy ve spolupráci s Českou společností pro ochranu netopýrů. Bude možné si chráněné netopýry prohlédnout zblízka, vidět jejich krmení a to, jak se netopýři dorozumívají. Další podrobnosti k problematice volně žijících živočichů v Praze podají záchranáři na místě.

Autor:

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat