Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

V Moskvě začíná vojenské fórum Armáda 2023, otevře se třípatrová pozorovatelna tvrze Hůrka

Ruský prezident Vladimir Putin se účastní rusko-afrického summitu v Petrohradě. (27. července 2023) foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Koná se jednání rady hlavního města. Na programu mají radní změnu v dozorčích radách městských firem Obecní dům a Technologie hlavního města Prahy (THMP) a spoluvlastněných Kongresové centrum Praha (KCP) a Pražské vodovody a kanalizace (PVK), dotace na prevenci kriminality, opravu tramvajové trati z Jičínské do Seifertovy, opravu Parku vodních sportů, strategii přechodu na tzv. cirkulární ekonomiku nebo podporu kulturních zařízení v souvislosti s cenami energií.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zveřejní výsledky kontroly majetku a peněžních prostředků státu, s nimiž hospodaří vybrané fakultní nemocnice.

Pro zájemce se otevře třípatrová pozorovatelna dělostřelecké tvrze Hůrka. Objekt „Pozorovatelna K -S 12b Utržený“ je asi dva kilometry od tvrze Hůrka na kótě Veselka. Prohlídky budou pokračovat do 20. srpna.

Uskuteční se debata kandidátů před nadcházejícími ekvádorskými prezidentskými volbami. Jeden z kandidátů byl minulý týden zastřelen.

V Moskvě začíná vojenské fórum nazvané Armáda 2023, kde bude výstava zbraní a vojenské techniky. Potrvá do 20. srpna.

Má začít další kolo rozhovorů mezi kolumbijskou vládou a kolumbijskou povstaleckou skupinou Vojsko národního osvobození (ELN)

Autoři: ,

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...