Pondělí 20. ledna 2020svátek má Ilona -1 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

V Praze budou opoziční strany řešit postup prezidenta Zemana, pokračuje Valné shromáždění OSN

Prezident Miloš Zeman. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Prezident Miloš Zeman. | foto: Petr Lemberk, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Předseda ODS Petr Fiala svolal na dnešní den schůzku opozičních stran – ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a STAN. Hodlá s nimi řešit společný postup s ohledem na postoj Miloše Zemana ke kauze Čapí hnízdo.

Tribunál EU v Lucemburku vynese rozsudek ve sporu firem Starbucks a Fiat s Evropskou komisí. Společnosti se na druhý nejvyšší soudní orgán EU obrátily poté, co jim EK nařídila doplatit na daních vysoké částky. A to v desítky milionů eur v Nizozemsku, respektive v Lucembursku.

Ústecký soud bude pokračovat v hlavním líčení v případu poškozování zájmů EU, který se týká městské společnosti Žatecká teplárenská. Státní zástupce navrhl obžalovat tři lidi a celou firmu, ta dodává teplo obyvatelům Žatce.

V New Yorku začíná všeobecná rozprava 74. zasedání Valného shromáždění OSN. Na úvod promluví americký prezident Donald Trump, prezident Brazílie Jair Bolsonaro, britský premiér Boris Johnson či francouzský prezident Emmanuel Macron.

Japonsko uvidí start vesmírného kamionu, ten míří ze střediska Tanegašima na Mezinárodní vesmírnou stanici ISS, poveze 5,4 tuny zásob, přístrojů a zařízení pro vědecké experimenty.

Pražská justice se začne zabývat případem pěti někdejších příslušníků StB, kteří jsou obžalováni ze zneužití pravomoci úřední osoby v souvislosti s takzvanou akcí Asanace.

Soud v Praze pokračuje v projednávání případu šesti taxikářů a bývalého úředníka magistrátu. Sedm obžalovaných je stíháno za podvod a korupci kvůli předraženému jízdnému.

,
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky
Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Vím, že to zní šíleně. Vítěz StarDance popsal, jak se naučil žít s bolestí

Dominik Vodička a Veronika Khek Kubařová - vítězové 10. ročníku taneční soutěže... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Držitel letošní prestižní Ceny Thálie, tanečník Dominik Vodička, má letos neuvěřitelně nabitý program. Vedle zkoušení a...

Premium

Neustále se mě ptají na honorář, říká „holčička“ z reklamy s prasátkem

Sandra Flemrová (Plzeň, 2. prosince 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Tak nám ta malá holčička z prasátkové reklamy na kofolu trochu povyrostla. Už jí je dvacet, jmenuje se Sandra Flemrová...