13. června 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

V Praze zahrají Ozzy a Depp. Arabské státy chtějí ochranu Palestinců

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Johnny Depp | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Johnny Depp | foto: Shutterstock

Projde na Valném shromáždění OSN rezoluce o ochraně Palestinců v Pásmu Gazy? Sněmovna bude jednat o bezpečnostní prověrce hradního kancléře a v Praze odpoledne zahrají Ozzy Osbourne i Johnny Depp.

Ochrana Palestinců. Na večerním mimořádném zasedání Valného shromáždění OSN se má hlasovat o rezoluci požadující mezinárodní ochranu Palestinců z Pásma Gazy. Rezoluci podobného znění 1. června v Radě bezpečnosti OSN vetovaly Spojené státy, ve Valném shromáždění nikdo právo veta nemá. Arabské státy novým požadavkem reagují na několikatýdenní protesty u hranice mezi Pásmem Gazy a Izraelem, během nichž izraelská armáda zabila přes 120 Palestinců.

Dozvuky Singapuru. I dnes budeme sledovat ohlasy na úterní summit KLDR a USA v Singapuru, během něhož severokorejský vůdce Kim Čong-un a americký prezident Donald Trump podepsali dohodu, jejíž součástí je závazek práce na kompletní denuklearizaci Korejského poloostrova.

Mynářova prověrka ve sněmovně. Dnes pokračuje schůze Poslanecké sněmovny. Na programu jsou předlohy v závěrečném schvalování. Jde mimo jiné o návrh STAN o bezpečnostní prověrce hradního kancléře, senátní novelu o daních z příjmů, poslaneckou novelu o EET či vládní novely trestního zákoníku a volebních zákonů.

Kauza trafik. Obvodní soud pro Prahu 1 bude dnes pokračovat v projednávání kauzy tzv. trafik pro poslance ODS. Obžalobě čelí expremiér Petr Nečas, jeho žena Jana a někdejší náměstek ministra zemědělství Roman Boček.

Ozzy a Depp v Praze. Odpoledne zaplní Letiště Letňany fanoušci britského zpěváka Ozzyho Osbourna. Předkapelou na jeho koncertu budou The Hollywood Vampires, kde hrají kytarista Joe Perry z Aerosmith, Alice Cooper a hollywoodský herec Johnny Depp.

Vláda bude jednat i o EET. Od brzkého rána dnes bude jednat vláda v demisi. Na programu má mimo jiné návrh nominačního zákona, který by měl přinést pravidla výběru do řídicích a kontrolních orgánů státních a polostátních společností, návrh novely zákonů o evidenci tržeb a o dani z přidané hodnoty či návrh novely vládního nařízení o použití peněz ze Státního fondu rozvoje bydlení na regeneraci veřejných prostranství na sídlištích.

Europarlament o brexitu. Pokračuje plenární zasedání Evropského parlamentu. Poslanci budou hlasovat o snížení počtu křesel v EP po odchodu Británie. O budoucnosti EU s nimi bude diskutovat nizozemský premiér Mark Rutte.

Připoutaný v bunkru. Krajský soud v Brně po vrácení části kauzy z vrchního soudu znovu projedná případ spoutání muže v bunkru u Olbramovic na Znojemsku. Řešit bude vinu obžalovaného Jiřího Procházky. Druhý z obžalovaných už byl odsouzen pravomocně. Incident se stal na konci října 2015. Podle obžaloby dvojice útočníků z přesně nezjištěných důvodů vylákala oběť před brněnskou prodejnu Bauhaus. Pod záminkou projížďky přiměli muže nasednout do auta. Poté odjeli za obec Olbramovice, kde ho přivedli do bunkru. Přes fyzický odpor jej připoutali řetězem a dvěma zámky k traverze ve zdi. Podle žalobce poté z místa odjeli a uvnitř zůstal tři dny, nedostatečně oblečený a bez mobilního telefonu.

Druhý pokus. Protiislámský politický aktivista Martin Konvička se dnes v podvečer chystá oznámit své rozhodnutí o účasti v letošních senátních volbách. V předloňském boji o křeslo do horní komory v senátním obvodu Tábor skončil na předposledním místě.

  • 0Diskuse


Petr Vnouček

Autor

Petr VnoučekPetr.Vnoucek@lidovky.czČlánky


Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG VSTŘIKOVÁNÍ PLASTŮ S AJ

Advantage Consulting, s.r.o.
Královéhradecký kraj
nabízený plat: 35 000 - 45 000 Kč