Neděle 5. dubna 2020svátek má Miroslava 15 °C jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

V pražském bytě začne protest proti Airbnb, v Řeporyjích odhalí název Jirousovy ulice

Airbnb | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Airbnb | foto: Shutterstock

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V odpoledních hodinách začne v centru Prahy několikadenní protest proti službě Airbnb. Uskuteční se přímo v jednom z bytů, který je na krátkodobý pronájem přes Airbnb nabízen. Součástí bude přednáška o vlivu Airbnb na bytový fond, folkový koncert, ale i speciální happening. Adresu bytu bude zveřejněna na stránkách stopairbnb.cz v 17:00.

U Tribunálu Evropské unie pokračuje řízení ve sporu Evropské komise a firmy Google. Americký internetový gigant se odvolal proti pokutě 2,42 miliardy eur, kterou mu Brusel vyměřil za zvýhodňování vlastního srovnávače cen.

Městský soud v Praze rozhodne o správní žalobě televize Barrandov na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, která televizi vyměřila pokutu 400 000 Kč za neobjektivitu v pořadu Kauzy Jaromíra Soukupa.

Projevem německého prezidenta Franka-Waltera Steinmeiera začne třídenní bezpečnostní konference v Mnichově. Zúčastní se jí mimo jiné americký ministr zahraničí Mike Pompeo, za ČR šéf diplomacie Tomáš Petříček.

V Severním Irsku začne být legální uzavírání sňatků mezi osobami stejného pohlaví.

V Istanbulu má být vynesen verdikt v procesu s tureckou spisovatelkou Asli Erdoganovou, která je obžalována z propagace terorismu. Erdoganová žije v exilu v Německu.

Čína ode dneška sníží na polovinu cla, která začátkem loňského září uvalila na 1717 amerických produktů.

Ve 14:00 startuje happening k odhalení názvu Jirousovy ulice, která bude pojmenována po básníkovi, publicistovi a výtvarném kritikovi Martinovi Jirousovi. Akce se uskuteční na rohu ulic Ve Výrovně a Jirousova v Praze 5 – Řeporyjích.

Z kosmodromu NASA na americkém ostrově Wallops by měla ve 21:43 (SEČ) odstartovat nosná raketa Antares s nákladní lodí Cygnus. Vesmírný kamion fimy Northrop Grumman dopraví na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) zásoby, materiál určený k vědeckým výzkumům a další potřebný náklad. Přistání na ISS se předpokládá v neděli 16. února před polednem.

Předehrávkou 21. kola mezi Českými Budějovicemi a Mladou Boleslaví odstartuje jarní část první fotbalové ligy. Osmé Dynamo se pokusí navázat na povedený závěr podzimu, během něhož vyhrálo sedm z posledních devíti kol. Pátí Středočeši se musí vyrovnat se ztrátou ofenzivních opor. Oba týmy dělí v tabulce jen dva body.

Premium

ANALÝZA: Ekonomika se hroutí, lidé chudnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Koronavirus je jen posledním článkem v řetězu. Od finanční krize totiž centrální banky umetají trhům cestičku a iluze...

Premium

Šéf BIS: V akci zemřelo několik našich důstojníků, znal jsem je osobně

Michal Koudelka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Co ho zlákalo ke službě u zpravodajců? Proč dostal cenu George Teneta v CIA? A jaká jsou současná rizika v oblasti...

Premium

Ojetý vůz s DSG. Zjišťovali jsme jaké závady hrozí a kolik stojí oprava

Grzegorz Polkowski - SAMKO – servis samočinných převodovek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Rok od roku se zvyšuje poptávka po ojetých autech se samočinnými převodovkami. Je to jednoznačně důsledek jejich...