Neděle 19. ledna 2020svátek má Doubravka 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ve sněmovně se bude mluvit o auditu Evropské komise, Francii zasáhnou stávky v dopravě

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy ilustrační snímek | foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Dnešním dnem pokračuje schůze sněmovny. Poslanci budou hovořit o auditu Evropské komise k údajnému střetu zájmů premiéra Andreje Babiše z hnutí ANO. Kromě toho by měl zbýt čas na pravidelné interpelace.

Ministr životního prostředí Richard Brabec a jeho kolega z resortu dopravy Vladimír Kremlík by se měli vyjádřit k výsledkům prvních mobilních kontrol na českých silnicích. Tyto kontroly byly zaměřené na technický stav vozidel.

V Bruselu se sejdou ministři financí zemí Evropské unie. Rozprava proběhne nad body jako financování klimatických opatření či nad dalším postupem v boji proti praní špinavých peněz.

Francií budou zmítat časově neomezené stávky. A to konkrétně u zaměstnanců pařížského dopravního podniku RATP, na železnici, v kamionové dopravě a v letecké společnosti Air France.

Do Vídně dorazí ministři, kteří jsou členy Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) a dalších těžebních zemí včetně Ruské federace.

Dnes započne demolice obytného domu v Lenoře na Prachaticku, který byl v říjnu zničený požárem a výbuchem. Práce na likvidaci potrvají zhruba tři týdny.

Končí brazilský summit skupiny Mercosur, jejímiž členy jsou Argentina, Brazílie, Paraguay a Uruquay.

Italská metropole Řím uvidí začátek třídenní konference Dialog ve Středomoří. Hosty budou šéfové diplomacií, a to například z Itálie, Turecka, Ruska, Egypta či Libye.

Do Bratislavy zase zamíří český ministr zahraničí Tomáš Petříček, který se zúčastní dvoudenní schůzky ministerské rady Organizace pro bezpečnost a spolupráci v Evropě (OBSE).

Pokračuje konference OSN o změnách klimatu ve španělském Madridu, ve 14 hodin by měla vystoupit švédská ekologická aktivistka Greta Thunbergová.

Rada Prahy se mimořádně sejde. Důvodem je otázka možného zveřejnění auditu Evropské komise o podezření ze střetu zájmů premiéra Andreje Babiše, zprávu má magistrát k dispozici.

Pražská justice pokračuje v projednávání kauzy Ivana Elischera, ten čelí obžalobě z několika trestných činů včetně přijímání úplatků.

Soud se vrátí i ke správní žalobě podané kvůli neposkytnutí informací o majetkovém přiznání hradního kancléře Vratislava Mynáře.

,
Premium

Nejhorší jsou opilí pasažéři. Letět v Maxu bych se bála, říká blogující letuška

Letuška Magdaléna Škardová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Být letuškou či stewardem je snem mnoha dětí. Přesně takový dětský sen si splnila Magdaléna Škardová z Brna. Poté, co...

Premium

Opustil ji manžel, mentorka i její hlas. Bojovnice Radůza však tvoří dál

Radůza při koncertu v pražském divadle Dobeška (22. ledna 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Významná česká písničkářka Radka Vranková se může pyšnit i jinými úspěchy. Je výbornou spisovatelkou a rovněž matkou....

Premium

Koho čeká láska a koho rozchod. Jaký bude rok 2020 ve vztazích?

S muži je to někdy náročné, ale díky nim je ten život o něco zajímavější. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Člověk je společenský tvor a je v životě spokojený podle toho, jak se mu daří ve vztazích s druhými lidmi. Potřebuje...

ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky
ROZHOVOR: Rozvod si můžete zjednodušit s pomocí mediátorky

V současné době se zdá, že udržet si manželský vztah, je stále těžší. Pokud je rozvod nevyhnutelný, pomoci může mediace. Tou se zabývá Mgr. Eva Vaňková, která působí jako rozvodová mediátorka a advokátka.