Neděle 1. srpna 2021, svátek má Oskar
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ve Španělsku restartují fotbal, Hamáček zhodnotí činnost krizového štábu a v Praze pokračuje boj o nábřeží

  4:12
Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Tomáš Vaclík. foto: Reuters

Jak si vedl v době nouzového stavu Ústřední krizový štáb? To ve čtvrtek shrne na tiskové konferenci ministr vnitra a zároveň jeho šéf Jan Hamáček. Ten v průběhu pandemie nahradil ve vedení náměstka ministra zdravotnictví Romana Prymulu. Cílem štábu bylo například pořízení ochranných pomůcek, vládě doporučoval i další postup v boji proti rychle šířící se nemoci.

V Praze bude veselo. Spor o podobu Smetanova nábřeží a omezení dopravy proberou zastupitelé na mimořádném zasedání, které svolaly opoziční ODS a hnutí ANO, přičemž už minule skončila politická roztržka bez jasného výsledků. Dále proberou například ekonomické dopady pandemie.

Daňovými úlevami se bude pro změnu zabývat Senát. Jde o podporu určenou podnikatelům, kteří utrpěli ztráty v souvislosti s probíhající pandemií koronaviru. Senátoři také chtějí vládní návrh rozšířit i o příspěvek 1200 korun obcím za každého obyvatele jako kompenzaci za snížení daňových příjmů. 

Visegrádská čtyřka v zastoupení premiérů jednotlivých členských zemí se sejde v Lednici na Břeclavsku. Půjde o koordinační schůzku před jednáním Evropské rady, k němuž dojde za týden. Mezi programovými body budou finanční rámec na období 2021 až 2027 či fond obnovy po epidemii covid-19. 

Soud vynese rozsudek v případu požáru chaty Libušín na Pustevnách v Beskydech. Neštěstí údajně zavinil Pavel Pryszcz. Obžaloba ho viní z toho, že v roce 2007 zanedbal opravu komínových těles.

Ve Španělsku se po třech měsících rozjede fotbalová liga. Po německé bundeslize jde o druhou top soutěž, která se rozehraje po koronavirové pauze. Čekání fanoušků utne sevillské derby s českou účastí, domácí Sevilla pravděpodobně i s brankářem Tomášem Vaclíkem v bráně vyzve v derby konkurenční Betis.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!