31. května 2019 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ve Švýcarsku se sejde ‚skupina mocných‘. V Budapešti vyšetřují náhlé potopení lodi s desítkami Jihokorejců

V centru Budapešti se na Dunaji potopila loď s turisty. Mrtvých je nejméně sedm. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy V centru Budapešti se na Dunaji potopila loď s turisty. Mrtvých je nejméně sedm. | foto: Reuters

Ve Švýcarsku začíná konference Bildeberského klubu, americký prezident Donald Trump chystá zásadní projev o ochraně hranic a v Budapešti vyšetřují potopení lodi s turisty. Ve čtvrtek večer záchranáři ve vodě pátrali po víc než dvou desítkách nezvěstných Jihokorejců.

Začíná summit zemí Organizace islámské spolupráce (OIC). Koná se po čtvrtečním mimořádném setkání Rady pro spolupráci arabských států Perského zálivu (GCC) a Ligy arabských států, jehož hlavním tématem byly nedávné útoky v oblasti Perského zálivu, z nichž Saúdská Arábie viní Írán.

Pokračuje vyšetřování středeční nehody, při níž se na Dunaji v centru Budapešti srazily dvě lodě. Menší, vezoucí přes 30 Jihokorejců, se během několika sekund převrátila a potopila.

Ve švýcarském Montreux začíná výroční konference Bilderberského klubu, nazývaného také „skupina mocných“. Neformální organizace sdružuje významné politiky a podnikatele, zástupce vojenskoprůmyslového komplexu, bankéře či podnikatele. Jednání jsou uzavřená.

Americký prezident Donald Trump chce vystoupit se zásadním projevem na téma migrace a ochrany hranic.

Sledujeme situaci kolem demise ministra kultury Antonína Staňka (ČSSD), který měl ke dnešku skončit ve vládě. Prezident Miloš Zeman ale jeho demisi nepřijal.

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) se sejdou nad návrhem státního rozpočtu na příští rok.

Pokračuje schůze Sněmovny. Poslanci zřejmě dokončí schvalování předlohy o rozšíření EET. Ve finálním kole jsou také například novely o zpravodajských službách, o místních poplatcích nebo o investičních pobídkách.

Městský soud v Praze 2 dopoledne projedná odvolání v kauze údajné korupce související se zajištěním bezpečnostních služeb pro Českou poštu. Případ se týká bezpečnostní agentury Alkom, jejího šéfa Václava Růžičky a podnikatele Radko Haška.

Ministryně spravedlnosti Marie Benešová se sejde s nejvyšším státním zástupcem Pavlem Zemanem. Po půl čtvrté odpolední se čeká tiskový briefing.

Večer na Pražském hradě vyhlásí anketu Policista roku. Vyhlášení se zúčastní prezident Miloš Zeman, který zde vystoupí se svým projevem.

Světoznámý kanadský soubor Cirque du Soleil dnes v pražské O2 areně vystoupí s představením Totuk – The First Flight.

Český statistický úřad zveřejní míry zaměstnanosti a nezaměstnanosti a ekonomické aktivity za duben 2019.

Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Audioknížka o životě Jeana-Paula Belmonda, vyprávěná Jiřím Krampolem. Zcela zdarma

Belmondo Mých tisíc životů | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jiří Krampol daboval Belmonda ve 28 filmech a jeho hlas je tak s tímto hercem téměř neoddělitelně spojen. Stylově tedy...

Premium

Červenobílý život na hraně. Čína se zlobí, Tvrdík i celá Slavie trnou

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Žádná legrace to není. Aspoň pro slávisty určitě ne. Sám prezident republiky naznačil, že do slavného fotbalového klubu...

Blogerka porodila do Karibského moře, maminky i lékaři šílí
Blogerka porodila do Karibského moře, maminky i lékaři šílí

Francouzská blogerka Audrey Coste, která od roku 2016 žije s rodinou na cestách a má více než čtvrt milionu sledujících, se stala potřetí matkou. Do vln Karibského moře porodila chlapce.