30. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Ve Vídni se radí evropští ministři, kladenská huť Poldi jde opět do dražby

Šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfka evropské diplomacie Federica Mogheriniová. | foto: Reuters

PRAHA Evropští ministři rokují ve Vídni, Praha bude řešit, co s prostorem po Stalinově pomníku na Letné, a proběhne další pokus prodat kladenskou Poldovku.

Ve Vídni proběhne neformální jednání ministrů zahraničí zemí EU. Schůzky se mají zúčastnit i šéfové diplomacií kandidátských zemí včetně Turecka. Na stejném místě končí dvoudenní neformální jednání ministrů obrany zemí EU. Závěrečná tisková konference s rakouským ministrem Mariem Kunasekem a šéfkou unijní diplomacie Federikou Mogheriniovou je plánována na 12:00.

Dopoledne se koná mimořádné jednání rady hlavního města. Na programu je projekt galerie v základně bývalého Stalinova pomníku na Letné, lanovka na Letnou nebo další postup revitalizace pražských náplavek.

V 10:00 jde kladenská huť Poldi potřetí do dražby v Národním domě na Vinohradech. Nejnižší podání stanovil věřitelský výbor opět na 160 milionů korun.

Ve 12:00 se uskuteční tisková konference k otevření zrekonstruovaného Parku u rozhledny na Petříně a představení nového pražského mobiliáře. Zúčastní se pražská primátorka Adriana Krnáčová, pražská radní Jana Plamínková, ředitel odboru ochrany prostřední MHMP Štěpán Kyjovský, zástupce Institutu plánování a rozvoje hlavního města Prahy.

Od 18:00 proběhne ve Sněmovní 7 v Praze debata kandidátů na pražského primátora na téma manželství gayů a lesbických párů, i na pražské radnici, adopce dětí a jak by mohl primátor LGBT lidem pomoci. Zúčastní se Zdeněk Hřib (Piráti), Ondřej Mirovský (Zelení), Petr Stuchlík (ANO), Bohuslav Svoboda (ODS) a Jiří Pospíšil (Společné síly pro Prahu).

Od 21:45 sehraje ve španělské Seville fotbalová Sigma Olomouc odvetu 4. předkola Evropské ligy. Český tým prohrál první utkání 1:0.

Lidovky.cz

Najdete na Lidovky.cz