Pátek 22. října 2021, svátek má Sabina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vědci odhalí tvář sv. Ludmily, inspekce se zaměří na burčák a Maďarsko představí sochu autora bitcoinu

Svatá Ludmila foto: Pixabay.com

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V pražském arcibiskupství odhalí u příležitosti výročí 1100 let od smrti svaté Ludmily její pravděpodobnou tvář. Zrekonstruoval ji mezinárodní tým vědců pod vedením specialisty na rekonstrukci obličeje Cícero Moraese.

Česká filharmonie s dirigentem Petrem Altrichtrem v katedrále sv. Víta provede oratorium Antonína Dvořáka Svatá Ludmila. Koná se v rámci mezinárodního hudebního festivalu Dvořákova Praha. Koncert bude od 20:15 hodin živě přenášet Česká televize na programu ČT art.

Evropská komise představí návrh nové unijní zdravotní agentury, která má lépe připravit země Evropské unie na krize typu koronavirové pandemie.

Pokračuje řádná schůze sněmovny. Na programu jsou pravidelné interpelace na členy vlády, mezinárodní smlouvy a armádní zprávy.

Před tím se ještě sejde sněmovní vyšetřovací komise k otravě Bečvy. Na programu je schválení závěrečné zprávy s návrhem usnesení sněmovně.

Končí elektronická dražba Paláce Broadway v Praze. Nejnižší podání v aukci činí podle Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových 1,05 miliardy korun.

Státní zemědělská a potravinářská inspekce bude kontrolovat prodejce burčáku. Zahájení v kamenné prodejně, poté přesun do centra Brna ke kontrole stánkařů a následně do akreditované laboratoře. Inspekce zveřejní kompletní výsledky kontrol burčáku z loňského roku.

Začne se prodávat nová generace modelu Škoda Fabia.

Maďarsko zřejmě jako první země světa představí sochu neznámému autorovi kryptoměny bitcoin, který vystupuje pod pseudonymem Satoši Nakamoto. Dílo v životní velikosti je z bronzu, umístěno bude v Budapešti a patrně zobrazí postavu v kapuci - s odkazem na anonymitu autora a na „lidi internetu“.

Bulharský prezident Rumen Radev rozpustí parlament a jmenuje nový přechodný kabinet, který povede zemi do listopadových parlamentních voleb. letos již třetích.

Zápasem na hřišti Bröndby Kodaň vstoupí fotbalisté Sparty do základní skupiny Evropské ligy. Zatímco Pražané se v hlavní fázi soutěže představí podruhé za sebou, úřadující dánský mistr premiérově od sezony 2005/06, kdy se hrála pod názvem Pohár UEFA. Pro Bröndby půjde zároveň od té doby o první podzimní účast v evropských pohárech.

Autor:

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Test sluchátek: Z šesti novinek nás nejvíce nadchly ty nejlevnější

Premium Test zcela bezdrátových sluchátek přinesl docela neobvyklé překvapení: úplně nejlevnější model v celkovém hodnocení...

Jak se rodí sebevražda. Psychiatr Höschl nejen o schizofrenii a depresi

Premium Jak velká musí být síla, která člověka dožene k tomu, že si sám dobrovolně vezme život? Jaké jsou poslední myšlenky...

Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná
Koupání je legrace. Zvlášť, když voda šumí, bublá a je barevná

Večerní hygiena je důležitá. A co teprve u dětí, které přes den nemyslí na to, že se nemají umazat. Jak zařídit, aby se děti do vany těšily a vy...

Mohlo by vás zajímat