3. srpna 2018 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Vedro je tu zase, setkání Macrona s Mayovou a kdo poletí se SpaceX

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Macron se kochá výhledem na Pyreneje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Macron se kochá výhledem na Pyreneje. | foto: Reuters

V Česku pokračuje celotýdenní vlna veder, na řadě míst opět padly denní teplotní rekordy. Nejvyšší teplotu - 37,2 stupně Celsia - meteorologové znovu ve čtvrtek naměřili v Řeži u Prahy. S horkem se potýkají nemocnice, soudy, domovy pro seniory či sportovci.

Rozžhavená pánev v Řeži. Teplotní maxima se ve čtvrtek pohybovala většinou mezi 31 a 35 stupni, místy bylo i přes 36 stupňů. Rekordy pro 2. srpen byly překonány přibližně na třetině stanic, které měří teplotu alespoň 30 let. V Čechách byly teploty nepatrně nižší než ve středu. Naopak na Moravě a ve Slezsku se mírně oteplilo.

Starostka Řeže, obce z kaňonu Vltavy, přičítá tamní vysoké teploty zejména okolním skalám, které akumulují teplo. Podle meteorologů připomíná okolí řežské měřicí stanice rozžhavenou pánev - je mezi skalami a obklopena stromy, kterými neprofoukne vítr. Druhou nejvyšší teplotu dnešního dne přístroje naměřily v Brandýse nad Labem-Staré Boleslavi, kde se rtuť v teploměru vyšplhala na 36,8 stupně.

Jak na směnárny? V 11:00 kandidát pražských Pirátů na primátora Zdeněk Hřib představí, jak o prázdninách vyřeší problematiku nepoctivých směnáren.

Večeře státníků. Emmanuel Macron se v pevnosti Brégançon u Toulonu, letní rezidenci francouzských prezidentů, setká s britskou premiérkou Theresou Mayovou. Po pracovním jednání bude následovat soukromá večeře s Macronovou manželkou a manželem Mayové.

Posádka se představí. NASA oznámí jména astronautů, kteří se zúčastní prvních testovacích letů nových vesmírných lodí společností SpaceX (Crew Dragon) a Boeing (CST-100 Starliner). Lety by se podle dosavadních předpokladů měly uskutečnit koncem roku.

Trump bude řečnit. Americký prezident Donald Trump promluví ke svým příznivcům na shromáždění ve Wilkes-Barre ve státě Pensylvánie.

Fotbalové předkolo. Od 18:30 se v Edenu hraje 3. kolo první fotbalové ligy: Slavia Praha - SFC Opava.

  • 0Diskuse


Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky


Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost
Feel Eco – Přírodní produkty nejvyšší kvality pro péči o tělo i domácnost

Děti jsou to nejdůležitější, co v životě máme. Pro mnohé z nás se staly motivací pro odpovědnější jednání. Jak napsal autor Malého prince, Antoine de Saint-Exupéry „Zemi nedědíme po předcích, ale vypůjčujeme si ji od našich dětí.“ Nadčasový citát krásně vystihuje základní principy, kterými se řídí břeclavská značka Feel Eco.