Pátek 22. září 2023, svátek má Darina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Vláda bude řešit testování či Turów. Zeman jmenuje rektory

Vláda projednávala nová protiepidemická opatření a také rozhodovala, zda bude kvůli covidu povinné testování zaměstnanců. (29. prosince 2021) foto: Jakub Stadler, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Od 16:00 je v plánu jednání vlády. Ministryně životního prostředí Anna Hubáčková předloží pro informaci návrh smlouvy s Polskem kvůli těžbě v hnědouhelném dole Turów. Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek navrhne, aby lidé, kteří měli pozitivní PCR test na covid nemuseli dalších 30 dní na testování. Ministryně obrany Jana Černochová předloží návrh na darování dělostřelecké munice Ukrajině.

Pokračuje řádná schůze sněmovny. Konkrétní program jednacího dne zatím nebyl stanoven.

Prezident Miloš Zeman na Pražském hradě jmenuje rektory vysokých škol. Poté předá šek Fondu ohrožených dětí.

Němečtí poslanci budou projednávat první návrh zákona o všeobecném povinném očkování proti nemoci covid-19.

Britský premiér Boris Johnson bude při pravidelných interpelacích odpovídat na otázky poslanců. Johnson v poslední době čelí kritice například kvůli večírkům v sídle vlády v době lockdownu.

Krajský soud v Ostravě se bude dál zabývat případem někdejšího ředitele Dopravního podniku Ostrava Františka Kořínka a jeho náměstka Radoslava Hanzelky. Podle obžaloby se dopustili několika trestných činů při zadávání zakázky na modernizaci tramvají či nákupu nových trolejbusů pro potřeby ostravského dopravního podniku. Zakázky byly financovány z peněz Evropské unie. Té způsobili obžalovaní údajně škodu 230 milionů korun. Měly by začít závěrečné řeči.

Obvodní soud pro Prahu 6 pokračuje v projednávání případu skupiny lidí obžalovaných z podílu na nelegálním obchodování s nosorožčími rohy. Loni v listopadu je potrestal podmíněnými tresty, rozsudek ale zrušil odvolací soud.

Končí hlasování akcionářů telekomunikační firmy O2 Czech republic na valné hromadě per rollam o převodu všech akcií na majoritního vlastníka PPF Telco.

Autor: