Středa 7. června 2023, svátek má Iveta, Slavoj
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Vláda bude řešit zhoršující se epidemickou situaci, Země EU začínají uznávat covidové certifikáty

Briefing k uvedení Adama Vojtěcha do funkce ministra zdravotnictví. foto:  Petr Topič, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Vláda na mimořádném jednání bude řešit zhoršující se epidemickou situacia rozhodne o případných dalších opatřeních. Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch chce navrhnout mimo jiné to, aby lidé očkovaní jen jednou dávkou museli kvůli prokázání bezinfekčnosti předložit i negativní test. Zaměstnavatelé by mohli dostat povinnost test po zaměstnancích vyžadovat také při návratu z dovolené. V plánu je také program na podporu jihomoravských okresů postižených tornádem.

Dětem mezi 12 a 15 lety se otevře možnost registrace k očkování proti koronaviru.

Země Evropské unie začínají povinně uznávat covidové certifikáty. Usnadnit cesty přes hranice mají lidem, kteří jsou plně očkovaní proti covidu-19, mají čerstvý negativní test nebo nemoc prodělali.

V platnost vstupuje novela zákona o Vojenském zpravodajství, která mu přidělila péči o kybernetickou obranu České republiky.

Obvodní soud pro Prahu 2 projednává nárok Libora Grygárka, někdejšího náměstka pražského vrchního státního zastupitelství, na odškodnění od státu za trestní stíhání. V žalobě muž žádá 3,5 milionu korun.

Hlavním bodem jednání Senátu bude návrh stavebního zákona a změna souvisejících zákonů. Dále se bude zabývat návrhem zákona o nových typech občanských průkazů s biometrickými údaji či o pobytu cizinců na území ČR.

Premiér Andrej Babiš převezme od maďarského ministra zahraničí Pétera Szijjárta 100 000 vakcín Pfizer/BioNTech proti covidu-19.

Raketa Sojuz-2.1b má ve 14:48 z ruského kosmodromu Vostočnyj vynést na oběžnou dráhu dalších 36 satelitů britské společnosti OneWeb pro síť, jež umožní přístup na internet kdekoli na Zemi.

Televizní stanice České televize ČT2 a ČT:D se ode dneška po téměř osmi letech souběžného vysílání dětských pořadů definitivně oddělí. Večerníček a další pořady už se budou vysílat jen na Déčku.

Egypt slavnostně otevře v Káhiře Velké egyptské muzeum, v němž má být uloženo až 100 000 artefaktů z období starého Egypta.

Britští princové William a Harry v den nedožitých 60. narozenin jejich matky, princezny Diany, odhalí její novou sochu u Kensingtonského paláce.

Autor:

BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna
BOOM! Získejte vibrační kuličky na posílení pánevního dna

Potřebujete posílit pánevní dno, ale nemáte čas na aktivní cvičení? Značka BOOM představila Pulzační a vibrační kuličky, které aktivně posilují...