Pondělí 29. listopadu 2021, svátek má Zina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vláda projedná nulovou DPH na energie. Strany budou řešit uspořádání sněmovny

Vláda promine lidem za listopad a prosinec DPH za elekřinu a plyn, která je 21 procent. Pokusí se také vyjednat s Evropskou komisí dočasnou výjimku, aby i pro celý příští rok mohla být nulová výjimka na elektřinu a plyn a předloží kvůli tomu návrh zákona. Oznámili to premiér Andrej Babiš, ministryně financí Alena Schillerová a vicepremiér Karel Havlíček. foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

V plánu je mimořádné jednání vlády. Kabinet projedná mimo jiné novelu zákona o DPH, která prodlouží nulovou DPH na energie na potřebně dlouhou dobu. Bude se zabývat i protikoronavirovými opatřeními.

V 16:30 začíná schůzka hnutí SPD s koalicemi Spolu a Pirátů se Starosty o uspořádání sněmovny. Předcházet by měla schůzka ANO se Spolu a Piráty a Starosty.

Nejvyšší správní soud vyhlásí, jak rozhodl o návrhu Tomáše Havetty na zrušení části již neplatného opatření ministerstva zdravotnictví z 26. srpna, a to v části, která stanovuje podmínky pro vstup do některých vnitřních a venkovních prostor a účast na hromadných akcích. Konkrétně jde o neuznávání protilátek. Soud v minulosti opakovaně konstatoval, že by mělo ministerstvo osvětlit, proč vedle očkování, prodělané nemoci a testu neuznává také laboratorně prokázanou hladinu protilátek proti covidu.

Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti muže, který musel policii prokázat totožnost, když cestoval na Klimakemp v Louce u Litvínova. Podle stížnosti nebyl ke kontrole žádný důvod a ze strany policie šlo jen o „psychologickou disciplinaci“ účastníků Klimakempu.

V Moskvě se uskuteční mezinárodní jednání o Afghánistánu, na které Rusko pozvalo i zástupce Tálibánu.

Generální tajemník Severoatlantické aliance Jens Stoltenberg představí program dvoudenního jednání aliančních ministrů obrany, které začíná ve čtvrtek.

Vyšetřovací komise brazilského Senátu má zveřejnit zprávu o postupu prezidenta Jaira Bolsonara za epidemie koronaviru. Může čelit až 11 obviněním.

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat