Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Vláda projedná pomoc OSVČ a kurzarbeit. Harry a Meghan se vzdají královských povinností

Britský princ Harry a jeho žena Meghan. foto: Reuters

Praha - RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Kvůli šíření koronaviru a projednávání dalších opatření k omezení dopadů pandemie se opět sejde vláda. Zabývat se má mimo jiné pomocí pro OSVČ, jejichž podnikání je kvůli současným opatřením znemožněno. Kabinet bude projednávat návrh na vyplácení finanční pomoci ve výši 15 tisíc korun za každý měsíc, kdy kvůli zmíněným opatřením nebudou OSVČ moci podnikat. Vláda se má rovněž zabývat problematikou kurzarbeitu.

Soud projedná odvolání v případu Daniela Miarka, který na Plzeňsku ubodal bývalou spolužačku. Podle nepravomocného rozsudku má mladík strávit ve vězení 18 let.

V Pardubicích by měl ve 13.30 opět přistát ukrajinský velkokapacitní letoun Ruslan se zdravotnickým materiálem z Číny.

Britský princ Harry a jeho manželka Meghan se oficiálně vzdají svých královských povinností. Rozhodnutí oznámil vnuk královny Alžběty II. již na počátku roku, s manželkou mají v plánu pracovat a stát se finančně nezávislými na královské rodině.

Proběhne tisková videokonference Světové zdravotnické organizace k šíření koronaviru v oblasti západního Pacifiku.

Ve švédském Stockholmu bude odpoledne oznámen laureát prestižní Ceny Astrid Lindgrenové za literaturu pro mládež. Mezi 237 nominovanými autory ze 68 zemí jsou i Češi Petr Nikl a Květa Pacovská.

Autor: