Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Vláda projedná zastropování cen energií a zdanění mimořádných zisků. Začíná návštěva katarského emíra

Katarský emír Tamim bin Hamad bin Chalífa Sání (26. března 2022) foto: Profimedia.cz

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Začíná desetidenní lhůta, v níž je možné u Nejvyššího správního soudu zpochybnit výsledky voleb do Senátu ve 24 obvodech, kde se konalo druhé kolo. Končí 14. října.

V plánu je zasedání vlády. Ministři by měli projednat nařízení, ve kterém určí maximální ceny energií, či zdanění mimořádného zisku výrobců energie. Vláda by taky měla probrat návrh na jmenování Vladimíra Posoldy ředitelem civilní rozvědky.

Katarský emír Tamim bin Hamad Sání zahajuje návštěvu Česka. Dopoledne se na Pražském hradě setká s prezidentem Milošem Zemanem, odpoledne bude jednat s premiérem Petrem Fialou. V Praze bude i během neformálního summitu Evropské unie ve čtvrtek a v pátek.

Pokračuje plenární schůze Evropského parlamentu. Europoslanci budou debatovat o reakci EU na ruskou mobilizaci a ilegální anexi ukrajinských území. Čeká je i diskuse o humanitární situaci v záplavami postiženém Pákistánu.

Ústavní soud vyhlásí, jak rozhodl o stížnosti muže podezřelého z podílu na vraždě spáchané v roce 2011 na Karlovarsku. Loni se dostal do vazby, jejíž důvody zpochybnil v ústavní stížnosti.

Vesmírná loď Dragon společnosti SpaceX má v 18:00 vynést na Mezinárodní vesmírnou stanici (ISS) čtyřčlennou posádku. K ISS se připojí o zhruba 22 hodin později.

Odvolací Městský soud v Praze projedná nárok Rusa Jevgenije Nikulina na milionové odškodné od českého státu za vydání k trestnímu stíhání do USA.

U Krajského soudu v Praze pokračuje projednávání údajně zmanipulované insolvence společnosti Via Chem Group. Obžalobě čelí 15 lidí a pět firem. Mezi obžalovanými jsou podnikatel Petr Sisák, jeho právník Ivo Hala nebo pražský advokát Jan Pacovský. Hlavní líčení má trvat do 9. prosince.

Autor:

Mohlo by vás zajímat