Pondělí 2. srpna 2021, svátek má Gustav
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Vojtěch a experti vyhodnotí vývoj epidemie, biker Kulhavý zdolá Lysou horu místo Everestu

  5:00
RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Biker Jaroslav Kulhavý foto: ČTK/AP

V 11:30 začíná tisková konference ministerstva zdravotnictví a Ústavu zdravotnických informací a statistiky k průběžnému vyhodnocení vývoje epidemie covid-19 a vlivu uvolňování opatření. Vystoupí ministr zdravotnictví ČR Adam Vojtěch, ředitel Ústavu zdravotnických informací a statistiky Ladislav Dušek a hlavní hygienička ČR Jarmila Rážová.

Dál sledujeme situaci na Dole Darkov, kde se objevila hromadná nákaza covidem-19 a dnes by tam mělo začít další plošné testování zbývající tisícovky zaměstnanců dolu.

Předseda vlády Andrej Babiš dopoledne navštíví spolu s ministrem obrany Lubomírem Metnarem a náčelníkem Generálního štábu Armády ČR Alešem Opatou 42. mechanizovaný prapor v Táboře.

Poté premiér Babiš a ředitelka Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Kvetoslava Kotrbová navštíví rekreační středisko Růžená u Milevska. Tématem jednání budou podmínky pro letní tábory v době epidemie koronaviru.

Městský soud v Praze začne projednávat případ Jiřího Kopřivy, který podle obžaloby vylepoval po Praze letáky oslavující smrt tří českých vojáků v Afghánistánu.

V plánu je sjezd německé vládní Křesťanskosociální unie (CSU), který se kvůli koronaviru poprvé uskuteční online.

Bude odvysílán dokument, ve kterém se Američanka Norma McCorveyová, která stála u legalizace potratů v USA a později proti nim bojovala, před smrtí přiznala, že názor na interrupce změnila kvůli penězům.

Fotbalisté Slavie se podrobí kontrolním testům na koronavirus po předchozím pozitivním nálezu u jednoho hráče a tým by se měl vrátit k tréninku.

Biker Jaroslav Kulhavý hodlá třináctkrát za sebou vystoupat na vrchol Lysé hory, aby na kole zdolal nadmořskou výšku nejvyšší hory světa Mt. Everestu 8848 metrů.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!