Sobota 25. března 2023, svátek má Marián
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Začíná 2. kolo volby prezidenta, Poláci připomenou osvobození Osvětimi

Komunální volby začaly i v Přebuzi na Sokolovsku, nejmenším městě ČR, kde voliči už tradičně vhazují obálky do pravděpodobně nejstarší volební urny v republice. Traduje se, že masivní dřevěnou schránku vyrobil už za první republiky místní truhlář. (23. září 2022) foto: Václav Šlauf, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Nadešel první den druhého kola volby prezidenta ČR, v němž se utká bývalý vysoký představitel české armády a NATO Petr Pavel a expremiér Andrej Babiš (ANO).

Koná se slavnostní připomenutí 78. výročí osvobození nacistického koncentračního a vyhlazovacího tábora v Osvětimi, patronát nad akcí převzal polský prezident Andrzej Duda. Muzeum nepozvalo ruské představitele, a to kvůli agresi proti Ukrajině.

Řecký parlament má hlasovat o vyslovení nedůvěry vládě, návrh předložila levicová opozice kvůli kauze odposlechům politiků.

Předsedkyně Evropského parlamentu Roberta Metsolaová končí dvoudenní návštěvu Španělska; setkat by se dnes měla se španělským králem Felipem VI. a také s předsedy obou komor parlamentu.

Uskuteční se neformální zasedání ministrů spravedlnosti zemí Evropské unie pořádané švédským předsednictvím.

Krizový výbor Světové zdravotnické organizace (WHO) posoudí, zda pandemie covidu-19 stále představuje globální stav nouze, jímž byla vyhlášena před třemi lety.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat