Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Von der Leyenová v Praze, očkování na Smíchově a Británie bez restrikcí

Ursula von der Leyenová foto: Reuters

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová přijede do Prahy, aby tu prezentovala schválený plán obnovy, na jehož základě získá Česko z mimořádného fondu EU 180 miliard korun. Premiér Babiš předsedkyni přivítá ve Státní opeře, kde byla při nedávné rekonstrukci využita řada nových technologií.

V obchodním centru Nový Smíchov se otevře další místo pro očkování proti koronaviru bez předchozí registrace. Otevřeno má být denně od 9:00 do 20:00. Další už fungují na hlavním nádraží a v obchodním centru na Chodově.

Briefing ministra vnitra Jana Hamáčka, který představí nového generálního ředitele Hasičského záchranného sboru ČR. Současný ředitel Drahoslav Ryba končí na vlastní žádost k 18. červenci.

Tisková konference ČSSD za účasti kandidátů do Sněmovny. Tématem bude představení volebních lídrů, shrnutí úspěchů ČSSD ve vládě a priority pro příští volební období.

Končí příjem žádostí do první výzvy programu COVID Nepokryté náklady. Podnikatelé mohli žádosti podávat od 19. dubna.

Začná rekonstrukce tramvajové trati mezi Libercem a Jabloncem. První etapou začnou práce, kdy se bude měnit rozchod kolejí ze současného metrového na drážní 1435 milimetrů. Do Vratislavic začnou tramvaje jezdit v listopadu, do Jablonce až na konci příštího roku.

Tisková konference Botanické zahrady Prahy a společnosti Hyundai Motor Czech k uzavření partnerství. Představená bude podoba spolupráce na jednotlivých výstavách a akcích.

Britská vláda zruší v Anglii téměř všechny koronavirové restrikce, většinu opatření uvolní Skotsko.

Na Ukrajině začíná vojenské cvičení, kterého se zúčastní Spojené státy, Polsko a Litva.

Americký prezident Joe Biden přijme v Bílém domě jordánského krále Abdalláha II. Doprovodí ho královna Ranja a korunní princ Husajn.

Autor:

Mohlo by vás zajímat