20. září 2017 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Vrah Kajínek bude rozdávat autogramy a soud s Rathem a Pacovským

Nejznámější vězeň v Česku je na svobodě. Miloš Zeman udělil milost Jiřímu... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nejznámější vězeň v Česku je na svobodě. Miloš Zeman udělil milost Jiřímu... | foto: Ota Bartovský, MAFRA

PRAHA Když knihkupectví Knihy Dobrovský napsalo, že se čtenáři mohou těšit na „speciální akci“, málokdo by očekával, že půjde o autogramiádu vraha Jiřího Kajínka, který letos v květnu díky milosti prezidenta Miloše Zemana vyšel z vězení. Kontroverzní akce se koná dnes večer v Praze.

Kajínkův život bez mříží. Ačkoli řetězec knihkupectví schytává na sociálních sítích ostrou kritiku, vedení společnosti si ji nepřipouští. „Pokud nějakou knihu najdete v našich regálech, nesmíme se bát uspořádat setkání s jejím autorem z očí do očí,“ uvedl majitel společnosti Petr Dobrovský.

„Připravili jsme pro Vás další speciální akci. Tentokrát se můžete sejít u kávy v naší knižní kavárně na Václavském náměstí 22, kde proběhne autogramiáda Jiřího Kajínka k jeho knize – Můj život bez mříží. Bude se konat 20. září od 17:00,“ stojí v internetové pozvánce k události nazvané jako „Autogramiáda s Jiřím Kajínkem ke knize – Můj život bez mříží“.

Rath chce odškodnění po advokátovi. Obvodní soud pro Prahu 2 pokračuje v projednávání žaloby bývalého poslance Davida Ratha na advokáta Michala Pacovského. Rath požaduje omluvu a 100.000 korun kvůli Pacovského tvrzení, že ho bývalý poslanec a jeho advokáti obelhali.

Komu patří Fantova kavárna? Stejný soud v Praze 2 se také začne zabývat jednou z žalob italské společnosti Grandi Stazioni, která má určit, komu patří Fantova budova uvnitř pražského hlavního nádraží.

Laver Cup začíná. Slavnostní zahájení prvního ročníku tenisového Laver Cupu se uskuteční na Staroměstském náměstí. V turnaji se utkává tým Evropy s výběrem světa. Welcome Parade se zúčastní všichni aktéři - hráči, kapitáni i tenisová legenda Rod Laver. Představí se na speciálním pódiu, pozdraví fanoušky a poskytnou krátký rozhovor s moderátorem Liborem Boučkem.

Vojtěch Gibiš

Autor

Vojtěch Gibišvojtech.gibis@lidovky.czČlánky

Najdete na Lidovky.cz