Neděle 5. února 2023, svátek má Dobromila
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Události

Vysvědčení od ministra dostanou prvňáci v Praze 6. Česká televize odvysílá Koncert pro Moravu

Ministr školství Robert Plaga na Základní škole Petra Strozziho v Praze. (30. června 2020) foto: ČTK

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ministr školství Robert Plaga předá vysvědčení žákům prvních tříd ZŠ a MŠ Věry Čáslavské v Praze 6. Také slavnostně vyvede žáky devátých ročníků.

V polských Katovicích se uskuteční summit předsedů vlád zemí visegrádské čtyřky, na kterém Polsko symbolicky předá předsednickou štafetu V4 Maďarsku.

Končí portugalské předsednictví Rady Evropské unie. Od července předsedá Slovinsko.

Na Slovensku končí možnost registrovat se na očkování vakcínou Sputnik V. Očekává se, že vláda projedná návrh nového režimu kontrol na hranicích.

Ruský prezident Vladimir Putin bude v tradiční živě přenášené debatě odpovídat na otázky obyvatel země.

Tribunál v Haagu vynese prvoinstanční rozsudek nad bývalými příslušníky jugoslávské tajné služby Jovicou Stanišičem a Frankem Simatovičem. Čelí obvinění, že za válek v 90. letech kontrolovali srbské polovojenské jednotky provádějící etnické čistky v Chorvatsku a Bosně. Jedná se o poslední proces před tribunálem OSN týkající se zločinů spáchaných během konfliktů provázejících rozpad bývalé Jugoslávie.

Jednání Rady vlády pro záležitosti romské menšiny. Jednat by mohla mimo jiné o policejním zákroku v Teplicích, dotacích či výběru nových členů.

Ve 20:10 začíná benefiční Koncert pro Moravu pořádaný Českou televizí. Akce má pomoci vesnicím postiženým tornádem. Vystoupí Richard Krajčo, Vojtěch Dyk, Dan Bárta, Čechomor, Adam Plachetka, Buty nebo Mňága a Žďorp. Přímý přenos z pražské Kampy bude vysílán na programu ČT1.

Americká herečka Allison Macková si v New Yorku vyslechne výši trestu kvůli své roli v tajném spolku NXIVM, v němž byly podle úřadů sexuálně zneužívány ženy. V dubnu roku 2019 se přiznala k vydírání a spiknutí.

Končí internetová dražba nejstarší známé láhve whiskey, která pochází zhruba z doby americké války za nezávislost. Cena lahve Old Ingledew Whiskey se odhaduje až na 40 000 USD.

Na burze v New Yorku se začne obchodovat s akciemi největšího čínského provozovatele alternativní taxislužby Didi Chuxing. Nabídka firmy je největším prodejem akcií čínské firmy na burze v USA od roku 2014, kdy na burzu v New Yorku vstoupila společnost Alibaba, a zatím největší nabídkou v USA v letošním roce.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat