Pondělí 25. ledna 2021svátek má Miloš 1 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

World Press Photo vyhlásí nejlepší fotografie, v Polsku začnou nosit roušky a Bulovka představí pomocníka

Jedna z vítězných fotografii fotografické ankety World Press Photo.  | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jedna z vítězných fotografii fotografické ankety World Press Photo. | foto: Bence Máté

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

V Nemocnici Na Bulovce dojde k představení robotického pomocníka při testování vzorků na nový koronavirus.

Senátoři se sejdou v 9.00 k projednání balíku dalších patnácti norem přijatých sněmovnou v souvislosti s epidemií koronaviru. U šíření nemoci covid-19 posléze zůstanou, zaměří se na vývoj epidemie v Evropské unii.

V 10.00 vystoupí na tiskové konferenci zmocněnkyně pro lidská práva Helena Válková. Tématem bude domácí násilí v době pandemie. Zúčastní se psycholožka a psychoterapeutka z organizace Rosa Branislava Marvánová Vargová a předsedkyně vládního výboru pro práva dítěte Klára Laurenčíková.

Dělníci začnou s oplocováním dolní části Václavského náměstí, která se na čas promění ve staveniště.

Od rána bude také v Praze jednat zastupitelstvo, které probere aktuální situaci okolo nemoci covid-19. Dále budou na programu tyto body: zrušení dříve schválených privatizací bytových domů, zrušení příspěvkové organizace Technická správa komunikací, dlouhodobý záměr vzdělávání a rozvoje vzdělávací soustavy nebo změny územního plánu.

Pokračovat bude soudní řízení s italským recidivistou Valentinem Panticem, Pokud soud dá obžalobě za pravdu, hrozí mu deset let za vykrádání rodinných domů bohatých majitelů.

Nadále budeme sledovat vývoj epidemie covid-19 v jednotlivých zemích. Zejména se zaměříme na ohniska nákazy, mezi které patří USA, Itálie, Francie či Španělsko. Neopomeneme ale i další státy.  

Také v Evropském parlamentu se bude řešit koronavirová krize, konkrétně půjde o zmírnění dopadů na hospodářství. Většina zákonodárců se zúčastní hlasování alespoň na dálku. Podobný program jednání mají i ministři obchodu jednotlivých zemí EU.

Od čtvrtka je povinné nosit roušku na veřejnosti i v Polsku.

Ve večerních hodinách dojde k oznámení vítěze letošního ročníku prestižní fotografické soutěže World Press Photo.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!