26. července 2019 5:00 Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Začíná další fáze modernizace dálnice D1, ministryně financí Schillerová navštíví Zlín

Opravy dálnice D1. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opravy dálnice D1. | foto: MAFRA – Anna Vavríková

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Začíná příprava další části modernizace dálnice D1. Opravovat se začne poblíž Průhonic ve směru na Brno, konkrétně půjde o úsek mezi 2,3 – 11,2 kilometrem. Připravovat se dnes bude úprava dopravního značení. Frézování začne v pondělí.

Dopoledne začne návštěva ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO) ve Zlíně. S primátorem Jiřím Korcem (ANO) bude řešit investice, příjmy města nebo rozpočtové určení daní. Ministryně si prohlédne obnovený Památník Tomáše Bati a Velké kino.

Pražský soud začne projednávat návrh státního zástupce na obnovu řízení v kauze bývalého náměstka ministerstva práce Vladimíra Šišky a znalce Vladimíra Smejkala. Justice oba v loňském roce zprostila obžaloby z toho, že chtěli nezákoně přidělit miliardovou zakázku firmě IB.

Zápasem od 18:30 začíná třetí kolo tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže. Na hřišti ve Vítkovicích se utkají Baník Ostrava a Teplice.

Britským poslancům začaly parlamentní prázdniny. Budou trvat více než pět týdnů, znovu se zákonodárci sejdou za pět týdnů, tedy 3. září.

Brněnský soud se bude znovu zabývat údajným podvodem s pozemkem v Brně. Obžalován je bývalý zastupitel Brna-střed Tomáš Jan Otradovec. Původní rozsudek zrušil krajský soud.

Soud v britském Newcastlu vynese rozsudek nad mužem, který obvinil několik veřejných činitelů ze sexuálního zneužívání dětí a vražd. Ve všech případech šlo o křivá obvinění.

V Holašovicích na Českobudějovicku začínají třídenní Selské slavnosti. Ty nabízejí řemeslný jarmark, gastronomii i hudbu, vystoupit by mělo okolo 350 účinkujících. 

Jan Krejcar, ČTK
Jan Krejcar

Autor

Jan Krejcarjan.krejcar@lidovky.czČlánky