Neděle 21. července 2024, svátek má Vítězslav
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Události

Začíná Protikorupční týden, na Klárově uctí památku letců a na Slovensku změní pravidla

Pietní vzpomínka, která u pomníku letců RAF na pražském Klárově v den 75. výročí, kdy se českoslovenští letci vrátili z Británie zpět do vlasti. (14.8.2020) foto:  Dan Materna, MAFRA

RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?
  5:00

Ode dneška je obtížnější návrat do ČR z Belgie, Dánska, Švédska, Litvy a San Marina. Na mapě cestovatele se posunuly z oranžové do červené kategorie značící vysokou míru rizika nákazy koronavirem. Naopak jednodušší návrat je z Madeiry.

Začíná Protikorupční týden. Tématem prvního dne bude Korupce jako socioekonomický fenomén. Vystoupí bývalý eurokomisař Vladimír Špidla, senátor Marek Hilšer, novinář Jaroslav Spurný, matematik Karel Janeček, aktivista Václav Němec, advokát Jan Kalvoda, ředitel nadace VIA Zdeněk Mihalco, soudce Josef Baxa, pedagog VŠE Dušan Kučera, ředitel Transparency International Petr Leyer a další. Akci pořádá Nadační fond proti korupci.

Nejvyšší kontrolní úřad (NKÚ) zveřejní výsledky kontroly Peněžní prostředky státu na investice v oblasti sociálních služeb.

Začíná příjem žádostí do programu Nemovitosti pro podnikatele z tornádem zasažených oblastí. Žádosti bude MPO přijímat do konce roku.

V Praze na Klárově proběhne pietní akt k uctění památky československých letců RAF. Zúčastní se mimo jiné předseda senátu Miloš Vystrčil, poslankyně Jana Černochová a radní HMP Jan Chabr.

Začíná dvoudenní nezávislá mezinárodní konference o informační bezpečnosti Information Security Summit.

Vyprší termín, do něhož se mělo Polsko zařídit verdiktem Soudního dvora EU. Ten v červenci shledal, že disciplinární režim polských soudců odporuje právu Evropské unie. Evropská komise hrozila Varšavě v případě neuposlechnutí pokutou.

Začíná opakovaný proces s neonacistou Maikem Schneiderem kvůli zapálení tělocvičny ve městě Nauen nedaleko Berlína v srpnu 2015, která se měla stát ubytovnou pro žadatele o azyl. Nejvyšší soud nařídil nové projednání kvůli chybám v procesu.

Na Slovensku vstoupí v platnost nový protiepidemický systém, poprvé od druhé poloviny července už nebude celá země v nejnižším stupni infekčního rizika.

V New Yorku bude nutná nejméně jedna dávka očkování proti covidu-19 pro vstup do restaurací, kin, divadel či tělocvičen.

V Íránu kvůli nové vlně koronaviru začíná platit přísná šestidenní uzávěra ve všech městech: budou zavřená tržiště, úřady, většina obchodů, ale také kina nebo restaurace.

Autor:

Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA
Rozdáváme Bi-Oil ZDARMA

Maminky, pojďme si po sérii dětského testování dopřát také něco pro sebe. Ať už vás trápí strie, jizvy, dehydrovaná pokožka, pigmentové skvrny nebo...