Sobota 23. ledna 2021svátek má Zdeněk 3 °C déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Briefing

Začíná soud s Weinsteinem, obviněným ze sexuálního násilí. V Praze se rozšiřují parkovací zóny

Harvey Weinstein | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Harvey Weinstein | foto: AP Photo

Praha RANNÍ BRIEFING. Editoři serveru Lidovky.cz pro vás připravili přehled nejočekávanějších událostí dne. Co se bude dít?

Výběrem poroty začne dnes odpoledne (SEČ) v New Yorku proces s americkým filmovým producentem Harveym Weinsteinem, který je obviněný ze sexuálního násilí. Soud s Weinsteinem měl začít již loni v září, na letošní leden byl odložen kvůli přidání nových obvinění. Newyorský prokurátor Cyrus Vance již dříve Weinsteina obvinil ze sexuálního napadení dvou žen, kterých se podle obžaloby dopustil v letech 2006 a 2013. Prokuratura loni v srpnu uvedla, že se svým krokem snaží zajistit, aby proti Weinsteinovi mohla svědčit i třetí údajná poškozená, herečka Annabella Sciorraová, která tvrdí, že ji producent znásilnil v roce 1993.

V Íránu pokračují pietní akce po smrti vlivného generála Kásema Solejmáního, který spolu s dalšími devíti lidmi zemřel v pátek při americkém atentátu v Iráku.

Vedení Labouristické strany zřejmě rozhodne o harmonogramu volby nového lídra, který po neúspěchu v prosincových volbách v čele labouristů vystřídá Jeremyho Corbyna.

Francouzská vláda zasedne poprvé po vánočních prázdninách - na úvod klíčového týdne, kdy má začít další kolo jednání s odbory kvůli reformě důchodů a kdy se čekají další stávky a demonstrace.

V hlavním městě se rozšíří parkovací zóny. Nově dnes přibudou v Praze 9, kde začnou fungovat vůbec poprvé. Nebudou na celém území městské části, ale pouze na vybraných místech, a to zhruba od ulice Na Rozcestí po Poštovskou.

Do Vltavy pod Karlovým mostem dnes tradičně skočí otužilci, kteří se zúčastní Tříkrálové plavby.

Na programu dnešní schůze české vlády je mimo jiné návrh novely zákona o užívání státních symbolů, návrh novely zákona o mezinárodní justiční spolupráci ve věcech trestních, poslanecký návrh zákona o nakládání se zbraněmi v některých případech ovlivňujících vnitřní pořádek nebo bezpečnost ČR či jmenování členů komise pro výběr nového ředitele Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost.

Souboj českých stálic. Je větší octavia o tolik lepší než menší scala?

Srovnávací test Škody Octavie a Scaly | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Na počátku byla temnota. Pak bůh řekl budiž octavia. A byla. A viděl, že octavia je dobrá... ale že by to chtělo ještě...

Pýchu dnes nazýváme zdravým sebevědomím, promlouvá k lidem profesor Kašparů

Lékař, psychiatr, vysokoškolský profesor a řeckokatolický kněz Jaroslav... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Sedm hlavních hříchů jsme si přejmenovali. Z neřestí jsme vytvořili ctnosti, a tak se možná není čemu divit, že se...

Jako žena jsem byla ve Vatikánu poněkud výrazná, vzpomíná farářka Kopecká

Martina Viktorie Kopecká, farářka Církve československé husitské | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Svým vzhledem působí rozruch na mnoha místech, dokonce i ve Vatikánu. Je mladá, krásná a hlavně progresivní. Život...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!